Kraków ma nową księgarnię

Księgarnia fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Po weekendzie majowym na krakowskiej mapie księgarskiej pojawi się nowe miejsce. Będzie to „Księgarnia Pod Szesnastką, vis-à-vis baru mlecznego” przy al. Daszyńskiego 16.

„Księgarnia pod Szesnastką” ma być z założenia młodszą siostrą Księgarni pod Globusem.

- O zamknięciu Głównej Księgarni Szkolnej dowiedzieliśmy się przypadkiem. Postanowiliśmy sprawdzić, czy można coś zrobić, żeby na Daszyńskiego księgarnia została – mówią Joanna Sawicka i Adam Strzeboński ze spółki Liberglob – Właścicielkom „Szkolnej” zależało na zachowaniu tego miejsca dla książek, dlatego szybko doszliśmy do porozumienia i przygotowaliśmy otwarcie nowej księgarni.

Tradycje zachowane

Księgarze zapowiadają, że będą kontynuować tradycje związane z miejscem, gdzie książki sprzedawane są od kilkudziesięciu lat. W ofercie pozostaną przede wszystkim książki dla najmłodszych czytelników, którzy Pod Szesnastką będą mieć również swój stały kącik do zabaw

– Chcemy ożywić miejsce; przypomnieć, że księgarnia to nie tylko sklep z książkami, ale także „dom kultury” – zapowiadają Sawicka i Strzebońcki.

Nie zabraknie warsztatów dla dzieci i spotkań autorskich oraz innych ciekawych wydarzeń. – Jesteśmy również otwarci na potrzeby lokalnej społeczności, zapraszamy wszystkie grupy formalne i nieformalne – zapewniają.

Oficjalne, huczne otwarcie z atrakcjami dla najmłodszych, wspólnym czytaniem bajek i warsztatami planowane jest na 4 czerwca.

News will be here