Na al. Waszyngtona utrudnią nielegalny wjazd i parkowanie

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Radni dzielnicy Zwierzyniec zwrócili się do miasta z wnioskiem o ustawienie słupków, które ograniczą łamanie zakazu wjazdu na zabytkowej al. Waszyngtona.

Rada dzielnicy zwraca uwagę, że na odcinku powyżej ostatniego zjazdu na teren Cmentarza Salwatorskiego na al. Waszyngtona obowiązuje zakaz ruchu. – W dni, w których na cmentarzu odbywają się gromadzące wiele osób pogrzeby, jest on jednak permanentnie łamany przez kierowców poszukujących miejsca do zaparkowania samochodu. Proceder nielegalnego wjazdu na znajdujący się za znakiem B-1 teren oraz parkowania na pobliskich zieleńcach, przyczynia się do drastycznego obniżenia walorów tej historycznie i przyrodniczo cennej alei – piszą radni Zwierzyńca w uzasadnieniu przyjętej niedawno uchwały.

Zawnioskowali w niej do Wydziału Miejskiego Inżyniera Ruchu o montaż składanych słupków blokujących. Argumentują, że takie rozwiązanie pozwoli na incydentalny przejazd służb porządkowych, ale równocześnie ograniczy nielegalny wjazd, podnosząc poziom estetyki i bezpieczeństwa w tym miejscu.

Według informacji, jakie uzyskaliśmy, urzędnicy zamierzają się przychylić do wniosku radnych, choć szczegóły nie zostały jeszcze ustalone.

Szykana zostaje

Poparcia nie zyskają natomiast radni z dzielnicy Bieżanów-Prokocim, którzy wnioskowali o demontaż szykany na ul. Na Kozłówce i utworzenie w jej miejscu wyniesionego przejścia dla pieszych.

Ich zdaniem, usunięcie szykany ułatwiłoby płynny przejazd samochodów przez osiedle, a wyniesione przejście podniosłoby poziom bezpieczeństwa pieszych.

– Nie możemy w tym miejscu wyznaczyć wyniesionego przejścia, ponieważ jest tam studzienka, do której musi być zachowany dostęp – stwierdza Sebastian Kowal w imieniu Wydziału Miejskiego Inżyniera Ruchu.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Zwierzyniec
comments powered by Disqus