Piosenki Marka Grechuty znów dokazują. Rusza Grechuta Festival

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
We wtorek rozpoczyna się kolejna edycja Grechuta Festival. Wydarzenie zainauguruje wystawa zdjęć artysty i zespołu Anawa.

– Główna wartość inspiracji proponowanych przez Marka kryje się w tekstach utworów. W jego piosenkach jest zawarte całe estradowe życie. Cały repertuar Marka to takie jego zwierzenie. On cały czas zwierzał się ludziom, dlatego tak chętnie słuchają jego piosenek – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Danuta Grechuta, opiekunka artystyczna festiwalu.

Twórczość Grechuty będziemy mogli na nowo odkrywać do 27 października. Tegoroczną edycję zainauguruje otwarcie wystawy zdjęć artysty i zespołu Anawa. Zobaczymy na niej fotografie z różnych etapów artystycznej działalności, dotąd nie pokazywane publiczności. Wernisaż odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 w klubie Strefa przy ul. św. Tomasza 31.

Recitale, koncerty, spektakl

Podczas festiwalu zobaczymy przedstawienie „Kosztowny Romans. Komedia dla raczej dorosłych” w Teatrze Praska 52 (piątek, godz. 19.00, Teatr Praska).

W niedzielę odbędzie się tradycyjny korowód wokół Rynku Głównego.

Festiwal zakończy niedzielna Gala Finałowa w Ice Kraków. O 20.00 rozpocznie się koncert, podczas którego wystąpią m.in. Sława Przybylska, Olga Bończyk, Natalia Grosiak, Janusz Szrom, Marcin Januszkiewicz, Grzegorz Dowgiałło. Towarzyszyć im będzie zespół pod kierownictwem Jaśka Kuska. Wokaliści wykonają solo i grupowo najpopularniejsze utwory z repertuaru Marka Grechuty. Narratorem będzie aktor Jerzy Trela.

Podczas gali zostaną pokazane również archiwalne zdjęcia Marka Grechuty. Szczegółowy program dostępny na www.grechutafestival.pl.

comments powered by Disqus