Trwają obrady okrągłego stołu w sprawie Nowej Huty [ZDJĘCIA]

Obrady okrągłego stołu fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W krakowskim urzędzie miasta trwają obrady okrągłego stołu w sprawie sytuacji po wygaszeniu wielkiego pieca w Nowej Hucie.  W spotkaniu bierze udział ponad sto osób, w tym wicepremier Jarosław Gowin.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski mówił, że „to spotkanie, które jako pierwsze zbiera wszystkich zainteresowanych problemem”. W konsultacjach uczestniczą m.in. przedstawiciele ArcelorMittal, samorządowcy Małopolski i Krakowa, strona rządowa, parlamentarzyści, przedstawiciele związków zawodowych działających w kombinacie oraz przedsiębiorcy współpracujący ze spółką hutniczą.

– Zależy nam, aby każdy z uczestników dyskusji uzyskał aktualne i rzetelne informacje, miał szansę poznać stanowisko pozostałych stron i wyrażenia własnej opinii – mówił w części otwartej dla mediów Jacek Majchrowski.

Prezydent powiedział, że w opinii ekspertów, każda likwidacja miejsca pracy w hutnictwie powoduje zwolnienie sześciu osób w przedsiębiorstwach kooperujących. – To może generować znaczne problemy społeczno-gospodarcze nie tylko w Krakowie, ale także na poziomie regionalnym – podkreślił.

Przed rozpoczęciem obrad okrągłego stołu, wicepremier Jarosław Gowin w rozmowie z dziennikarzami mówił, że podczas swojego wystąpienia poruszy kwestię planów związanych z rewitalizacją terenów uwalnianych przez ArcelorMittal.

– Ważne jest co usłyszmy ze strony samego koncernu, zobaczymy co powiedzą jego partnerzy biznesowi. Na pewno rząd będzie trzymał rękę na pulsie – podkreślił wicepremier Gowin.

Obrazdy okrągłego stołu są zamkięte dla mediów. Po zakończeniu spotkania, organizatorzy zapowiedzieli konferencję prasową.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta
Interesuje Cię zakup mieszkania w dzielnicy Nowa Huta? Sprawdź oferty portalu GetHome: https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/krakow/nowa-huta
comments powered by Disqus