400 metrów nowego asfaltu, czyli Igołomska grosz do grosza

Przebudowa ul. Igołomskiej fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl, Archiwum

Od czwartku kierowcy będą mogli korzystać z kolejnego fragmentu nowej jezdni ulicy Igołomskiej. Tym razem udostępniony zostanie 400-metrowy odcinek.

Poprzednia taka informacja oznaczała większy postęp: od sierpnia kierowcy mogą jeździć 1360-metrowym fragmentem pomiędzy ulicami Cementową i Szymańskiego. Mowa oczywiście o jednej jezdni, po której ruch prowadzony jest po jednym pasie w obydwie strony.

Tym razem Zarząd Dróg Miasta Krakowa informuje o uruchomieniu odcinka od ul. Szymańskiego do Rzepakowej. – Przełożenie ruchu odbędzie się w czwartek, ok. godz. 8. Po przeniesieniu ruchu na jezdnię południową drogowcy rozpoczną prace na jezdni północnej. Dodatkowo tuż przed skrzyżowaniem z ul. Rzepakową realizowane będą roboty ziemne w związku z budową wiaduktu – zapowiada Michał Pyclik z ZDMK.

Rok opóźnienia

Cały remontowany odcinek ma 7,5 kilometra. Po długim okresie przestoju prace w ostatnich miesiącach przyspieszyły, ale do zakończenia prac jest jeszcze daleko. Do września wykonano 60 procent zadania. Według pierwotnego harmonogramu wszystko miało być gotowe pod koniec tego roku, teraz urzędnicy podają już datę o rok późniejszą.

– Wykonawca przedstawił nowy harmonogram zakończenia prac. Zgodnie z nim pierwsze samochody pojadą nową drogą, po dwóch pasach ruchu w każdym kierunku, pod koniec 2020 roku – zapowiada Pyclik.

Nowy wiadukt

ZDMK jako duży krok do przodu przedstawia uzyskanie – po długich staraniach – zgody PKP Polskich Linii Kolejowych na rozpoczęcie prac przy wiadukcie kolejowym nad ul. Igołomską. Nowy obiekt, który powstanie w tym miejscu, będzie znacząco większy, dzięki czemu zmieszczą się pod nim dwie jezdnie, chodniki i ścieżki. Prace w tym miejscu będą o tyle trudniejsze, że musi zostać utrzymany zarówno ruch kolejowy, jak i kołowy.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta
Interesuje Cię zakup mieszkania w dzielnicy Nowa Huta? Sprawdź oferty portalu GetHome: https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/krakow/nowa-huta/