Brakuje wolontariuszy na ŚDM. Rejestracja ponownie przedłużona

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Około pięciu tysięcy wolontariusz brakuje na lipcowe Światowe Dni Młodzieży. Dlatego rejestracja została przedłużona po raz drugi.

Zgłoszenia na ostatnią chwilę

– Cieszymy się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży. W tym momencie mamy ponad 20 tys. zgłoszeń. Świadomi tego, że młodzi rejestrują się na ostatnią chwilę, przedłużamy rejestrację do końca maja – wyjaśnia Katarzyna Kucik, koordynator Departamentu Wolontariatu.

Pierwotnie zakończenie rejestracji było planowane z końcem kwietnia, ale wówczas organizatorzy mieli około 15 tysięcy zgłoszeń. Problemem była zbyt mała liczba chętnych młodych ludzi z Polski.

Wolontariusz też płaci

Osoba, która chce zostać wolontariuszem, musi do 30 czerwca skończyć 18 lat. Wolontariusze nie są całkowicie zwolnieni z opłat za świadczenia dla uczestników ŚDM. Płacą za nie, ale znacząco mniej, niż zwykli pielgrzymi. Pakiety dla nich kosztują od 50 zł (wersja minimum z transportem, ubezpieczeniem i plecakiem), przez 100 zł (z wyżywieniem) do 300 zł (z wyżywieniem i noclegiem). Uczestnicy płacą od 190 do 760 zł.

News will be here