Szkoła na Ruczaju świętuje 30-lecie. W sobotę piknik z mnóstwem atrakcji

W sobotę 8 czerwca w szkole podstawowej przy ul. Strąkowej odbędzie się V Piknik dla Zdrowia. W programie znalazły się m.in. rozgrywki sportowe, występy artystyczne, animacje, pokazy i wiele innych atrakcji.

Piknik dla Zdrowia odbywa się już po raz piąty. Tym razem jednak będzie połączony z wyjątkowym jubileuszem: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 158 przy ul. Strąkowej świętuje 30 lat swojego istnienia.

Organizatorzy przygotowali rozbudowany program, skierowany zarówno dla osób związanych ze szkołą, jak i dla okolicznych mieszkańców. Ważne miejsce zajmują w nim aktywności sportowe. O godzinie 13 odbędzie się „Bieg po Zdrowie”, organizowany przez UKS „Wilga”. Uczniowie zmierzą się z nauczycielami w meczu piłki nożnej, a absolwenci spotkają się z kadrą nauczycielską w meczu siatkówki. Będą też konkurencje sportowe dla rodzin, marszobieg w trzech kategoriach wiekowych czy pokazy sekcji aerobiku sportowego i cheerleaders UKS „Wilga”.

A skoro zdrowie znalazło się w nazwie pikniku, to znajdzie się też czas na prelekcje dotyczące zdrowego odżywiania oraz zdrowia psychicznego. Będzie można oddać krew lub zarejestrować się jako dawca komórek macierzystych, skorzystać z porad dotyczących zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz konsultacji medycznych i dietetycznych. Rozstrzygnięty też zostanie konkurs plastyczny „Mój sposób na zdrowie”.

Wszystko to mają uświetnić występy wokalne i taneczne uczniów szkoły oraz Krakowskiego Chóru Dziecięcego. O godzinie 12 zostanie natomiast zakopana kapsuła czasu z „przesyłką” dla przyszłych pokoleń.

Nie zabraknie też innych piknikowych atrakcji. Będą stoiska gastronomiczne, stoisko z grami planszowymi, animacje dla dzieci, pokazy straży pożarnej, lekcje udzielania pierwszej pomocy i rodzinne sadzenie kwiatów.

Piknik będzie też okazją do spotkania dla absolwentów szkoły. Na godz. 12:10 są oni zaproszeni do holu szkoły, ale to nie wszystko – w programie znalazły się też występy absolwentów na scenie.

LoveKraków.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki