Jaki mural na 100-lecie AGH? Możesz zagłosować [ZDJĘCIA]

fot. materiały AGH

Osiem z trzydziestu nadesłanych prac zostało zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu „Mural na 100-lecie AGH”.

Mural ozdobi jedną ze ścian akademika na Miasteczku Studenckim Akademii Górniczo-Hutniczej. W konkursie wystartowało 30 autorów z całego kraju. Motywem przewodnim prac była stuletnia historia uczelni. Autorzy projektów nawiązywali również do lokalizacji muralu. Ozdobi on bowiem przestrzeń, w której na co dzień żyją i mieszkają krakowscy studenci.

W pierwszym etapie głosowania jury, w skład którego prócz przedstawicieli AGH, wszedł również ekspert z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, zdecydowano, że ze względu na wysoki poziom prac oraz ich zróżnicowany charakter, należy poddać pod głosowanie internautów większą niż zakładano liczbę projektów. Głosować będzie można zatem na osiem najwyżej ocenionych prac.

W drugim etapie konkursu projekty zostaną ocenione w internetowym głosowaniu za pośrednictwem strony internetowej.

Pięć tysięcy złotych

Za zwycięzcę tej części konkursu uznany zostanie autor projektu, który w głosowaniu otrzyma największą liczbę głosów internautów. Zwycięski projekt otrzyma 15 punktów, zaś miejsca drugie i trzecie otrzymają odpowiednio 10 i 5 punktów. Wszystkie osiem projektów trafi pod obrady jury w trzecim etapie. O ostatecznym wyniku konkursu zadecyduje suma punktów etapu drugiego i trzeciego.

Nagrodę główną, 5 tys. zł i możliwość wykonania muralu otrzyma autor zwycięskiego projektu, którego poznamy w środę, 28 listopada. Będzie to już drugi wyłoniony na podstawie konkursu mural na terenie kampusu AGH. Pierwszy powstał pięć lat temu i ozdobił jedną ze ścian kamienicy przy ulicy Czarnowiejskiej w Krakowie.

comments powered by Disqus