Jan Klata nie będzie dyrektorem Starego Teatru. Zastąpi go Marek Mikos

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Okazuje się, że to nie Jan Klata będzie pełnił funkcję dyrektora Starego Teatru w Krakowie. Ma go zastąpić Marek Mikos. Dyrektorem artystycznym zostanie Michał Gieleta.

Jan Klata będzie pełnił swoją funkcję jeszcze do końca sierpnia. Później na stanowisku zastąpi go Marek Mikos, były dyrektor oddziału TVP Kielce i recenzent teatralny. Dyrektorem artystycznym zostanie Michał Gieleta, reżyser teatralny i operowy.

Oprócz wspomnianych osób, o fotel dyrektora Starego Teatru starali się Paweł Miśkiewicz, Jan Polewka, Adam Sroka, Dariusz Zawiślak i Jacek Zembrzuski.

– Po analizie przedłożonych przez kandydatów koncepcji kierowania instytucją, przeprowadzeniu rozmów z kandydatami oraz dyskusji Komisja Konkursowa w głosowaniu jawnym podjęła uchwałę o rekomendowaniu Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako kandydata na stanowisko dyrektora Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie pana Marka Mikosa – czytamy na oficjalnej stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Teraz kandydatura zostanie przedstawiona ministrowi kultury i dziedzictwa narodowego Piotrowi Glińskiemu. Musi ją zatwierdzić, a następnie nominować nowego dyrektora teatru.

comments powered by Disqus