Komunikacja miejska w długi weekend. Jak pojadą tramwaje i autobusy? [INFORMATOR]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W związku z przypadającym w czwartek Bożym Ciałem oraz długim weekendem, w dniach 8–11 czerwca, zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

W Boże Ciało, 8 czerwca, tramwaje i autobusy będą kursować według świątecznych rozkładów jazdy. W tym dniu na terenie całego Krakowa odbywać się będą tradycyjne procesje, w związku z którymi przewidywane są czasowe utrudnienia i zmiany w funkcjonowaniu linii tramwajowych i autobusowych. W czwartek nie będzie kursować linia 0 w ramach Krakowskiej Linii Muzealnej.

W piątek, 9 czerwca, komunikacja miejska będzie funkcjonować według powszednich rozkładów jazdy z następującymi zmianami: 

  • linie 19, 44, 49 – zostaną zawieszone
  • linia 50 – będzie kursować przez cały dzień co 7,5 minuty
  • linie 1, 8, 13, 18, 20 – będą kursować przez cały dzień co 15 minut
  • linie 433, 475, 482, 511, 572 – zostaną zawieszone
  • linie 139 i 502 – będą kursować przez cały dzień co 15 minut
  • linia 194 – będzie kursować przez cały dzień co 10 minut
  • linia 434 – nie będzie uruchomiona

Linia 134 będzie kursować według specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością zwiększoną do 10 minut w godzinach ok. 9.00–18.00. Dodatkowe kursy zostaną uruchomione w zależności od prognozy pogody, będą działać jak w soboty i dni świąteczne.

W przypadku korzystnej pogody dodatkowo uruchomiona zostanie także linia LR0 (kursowanie według rozkładu jazdy jak w soboty i święta).

W sobotę, 10 czerwca, komunikacja miejska będzie funkcjonować według sobotnich rozkładów jazdy bez zmian i ograniczeń. W niedzielę zaś dodatkowo uruchomione zostaną linie specjalne nr 0 i 15, które będą obsługiwane taborem zabytkowym.

Linie nocne będą kursować bez zmian, według zasad obowiązujących danej nocy.

Zasady zachowania ważności biletów

Bilety okresowe wykupione na linie zawieszone zachowują ważność na stałych trasach tych linii. Ponadto w dniach i godzinach zawieszenia poszczególnych linii:
  • bilety okresowe wykupione na linię 19 zachowują ważność: na trasie linii 10 na odcinku „Łagiewniki SKA” – „Rondo Mogilskie”
  • bilety okresowe wykupione na linię 511 zachowują ważność: na całej trasie linii 182
  • bilety okresowe wykupione na linię 572 zachowują ważność: na trasie linii 172 na odcinku „Os. Zgody” – „Bronowice Małe”.

W dniach 9–11 czerwca będzie prowadzona wymiana zwrotnicy na pętli Bronowice Małe, w związku z czym zostanie wyłączony ruch tramwajów na odcinku Bronowice – Bronowice Małe. Ponadto w sobotę, 10 czerwca, będą prowadzone prace serwisowe w tunelu tramwajowym Trasy Łagiewnickiej.