Tramwaj do Mistrzejowic. Bez wycinki do końca konsultacji

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Miasto podtrzymuje wcześniejsze stanowisko, by spotkania w sprawie linii tramwajowej do Mistrzejowic odbyły się online. Będzie jednak również wizja lokalna w terenie, a do czasu zakończenia konsultacji żadne drzewo nie zostanie wycięte.

We wtorek w urzędzie miasta odbyło się spotkanie z udziałem m.in. wiceprezydenta Andrzeja Kuliga, przedstawicieli miasta, wykonawcy i strony społecznej. Mieszkańcy oczekują wciąż tego samego, a więc przede wszystkim dokonania takich zmian w projekcie, by zdecydowanie ograniczyć planowaną wycinkę drzew.

Wizja w terenie

– Do czasu zakończenia konsultacji nie będzie wycinki żadnego drzewa. Tak jak zapowiadałem w maju, prowadzony będzie zewnętrzny nadzór dendrologiczny. Od przyszłego poniedziałku organizujemy konsultacje z mieszkańcami dotyczące poszczególnych odcinków inwestycji i na podstawie rozmowy z mieszkańcami będziemy wprowadzać zmiany, tam gdzie będzie to możliwe – by w maksymalnie możliwy sposób ograniczyć wycinkę objętą decyzją ZRID – zapowiada wiceprezydent Andrzej Kulig. Jak mówi, po zakończeniu spotkań w formule online odbędzie się wizja lokalna na terenie inwestycji, podsumowująca ustalenia z mieszkańcami, w czasie której mają zostać przedstawione możliwe do wprowadzenia zmiany wypracowane w czasie konsultacji.

– Liczą się czyny, a nie słowa, dlatego wspólnie ze stroną społeczną będziemy pilnować ustaleń. Zmieńmy ten projekt, by ocalić jak najwięcej drzew! – skomentował na Facebooku radny miejski Łukasz Maślona. Napisał też, że maksymalnie do piątku zostanie udostępniony projekt wraz z orientacyjną mapą wycinek z podziałem na każdy z pięciu etapów poddanych opiniowaniu na spotkaniach z mieszkańcami. – Strona społeczna liczy na większą elastyczność projektantów w zakresie maksymalnej ochrony drzew – dodał.

Pięć spotkań

W czwartek 1 czerwca plac budowy został oficjalnie przekazany wykonawcy, firmie Gülermak. Pierwsze prace przygotowawcze mają się jednak toczyć w miejscach, które nie budzą wątpliwości mieszkańców.

Pozostałe obszary mają być przedmiotem dyskusji podczas spotkań online z mieszkańcami:

- poniedziałek, 12 czerwca, godz. 17.00 – dla rejonu od ronda Młyńskiego do ronda Barei
- wtorek, 13 czerwca, godz. 17.00 – dla rejonu ul. Meissnera, po stronie numerów parzystych
- środa, 14 czerwca, godz. 17.00 – dla rejonu ul. Meissnera, po stronie numerów nieparzystych
- czwartek, 15 czerwca, godz. 17.00 – dla rejonu od ronda Barei do ul. Dobrego Pasterza
- piątek, 16 czerwca, godz. 17.00 – dla rejonu od ul. Dobrego Pasterza do pętli w Mistrzejowicach

Szczegóły dotyczące spotkań można znaleźć TUTAJ.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Czerwony Mistrzejowice