Ostatni weekend marca stanie się prawdziwą ucztą dla wszystkich zmysłów – od literackich podróży przez ręcznie robione skarby aż po prawdziwie czekoladową rozkosz. Oto nasz subiektywny wybór wydarzeń.
Navigator Festival 2025
W ostatnią sobotę marca, w Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się kolejna edycja wydarzenia, które pod jednym dachem gromadzi ludzi ciekawych świata. Navigator Festival to spotkania z pasjonatami podróży, relacje z wyprawy przez góry i oceany, odkrywanie nieznanych rejonów planety i ekstremalne emocje. To jednocześnie inspirująca przygoda, oparta na autentycznych doświadczeniach podróżników, dla których przekraczanie granic – geograficznych, mentalnych i kulturowych – jest codziennym wyzwaniem. Festiwal jest otwarty dla wszystkich – zarówno doświadczonych globtroterów, jak i tych, którzy dopiero wkraczają na ścieżkę przygody. Każdy znajdzie tu inspiracje do odkrywania świata i spojrzenia poza horyzont.
Wydarzenie jest biletowane. A jego szczegółowy program można znaleźć na stronie Nowohuckie Centrum Kultury.
Czeko Fest 2025 – Festiwal Czekolady
Czeko Fest to obowiązkowy punkt tego weekendu dla każdego miłośnika czekolady. Na tym słodkim festiwalu będzie można spróbować najróżniejszych rodzajów czekolady – od tradycyjnych tabliczek, przez praliny, aż po oryginalne desery. W trakcie dwóch dni trwania wydarzenia odbędą się warsztaty, degustacje oraz spotkania z ekspertami od czekolady. To również doskonała okazja, by poznać tajniki produkcji czekolady i spróbować swoich sił w jej przygotowywaniu. Czeko Fest jest organizowany na Małym Rynku.
Targi Rzeczy NiezwykłychTo wyjątkowe wydarzenie dla nie tylko dla pasjonatów rękodzieła, designu i nietuzinkowych produktów. Przez dwa dni w Krakowie będzie można odwiedzić stoiska z unikatowymi przedmiotami, które zachwycą zarówno osoby szukające inspiracji do swojego wnętrza, jak i kolekcjonerów niepowtarzalnych przedmiotów. Ręcznie wykonane ozdoby, biżuteria, produkty z organicznych materiałów – wszystko to i wiele więcej na Targach Rzeczy Niezwykłych na Małym Rynku. W piątek organizatorzy zapraszają od 12.00 na przygotowane stanowiska, w kolejne dni od godziny 10.00.
Muzyczna opowieść o rodzinie Szyców na Scenie pod Ratuszem
Historię jednej z rodziny, czyli „Sagę rodu Szyców” na podstawie dramatu Hanocha Levina w reżyserii Remigiusza Brzyka od soboty będzie można zobaczyć na Scenie Pod Ratuszem Teatru Ludowego. „Saga rodu Szyców” jest spektaklem muzycznym, w którym reżyser odwołuje się do tradycji niemieckich kabaretów lat 30. ubiegłego wieku. Obok instrumentów tradycyjnych, profesjonalnych na scenie pojawiają się w ich charakterze kubły na śmieci, garnki, dziecięce instrumenty. To teatr tworzony w warunkach wojny, kiedy do dyspozycji jest to, co właśnie znalazło się pod ręką.
O szczegółach premiery można przeczytać poniżej:
Halowy Festiwal Dmuchańców
To jedyna w swoim rodzaju okazja, aby wraz z rodziną i przyjaciółmi zanurzyć się w świat pełen kolorów, radości i niezapomnianych wrażeń. Cała hala zostanie wypchana najróżniejszymi kolorowymi dmuchańcami już w dniach 29-30 marca. Wyjątkowe atrakcje nie tylko dla najmłodszych będą czekać w Hali Sportowej przy Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, Aleja 29 Listopada 58.
Do dyspozycji dzieci będą m.in. dmuchana zjeżdżalnia, zręcznościowy wipe out, basen z piłeczkami, dmuchane place zabaw i tor przeszkód. Festiwal potrwa od soboty (w godzinach od 12.00 do 19.00) do niedzieli (od godz. 11.00 do 19.00).
Wydarzenie jest biletowane: 1h - 40 zł, bilet całodniowy - 70 zł. Bilety są tylko dla dzieci, dorośli i opiekunowie nie płacą za wejście.