Okradł galerię handlową, a później modlił się na przystanku

fot. małopolska policja

W środę krakowscy policjanci podjęli interwencję wobec mężczyzny, którego nietypowe zachowanie zwróciło uwagę przechodniów.

19 stycznia, w godzinach popołudniowych uwagę przechodniów czekających na tramwaj przy ulicy Dietla zwróciło zachowanie 34-letniego mężczyzny.

Według relacji przechodniów miał stać na przystanku kilka godzin i recytować modlitwę. W związku z zagrożeniem wychłodzenia mężczyzny, policjanci podjęli interwencję.

W trakcie czynności policjanci zapytali mężczyznę o zawartość walizki, którą miał przy sobie.

- Odpowiedział, że jest w niej kilka sztuk elektroniki na sprzedaż. Jak się później okazało, w walizce było 15 telefonów komórkowych, sprzęt GSM, a także 2000 złotych w gotówce. Po wprowadzeniu numerów seryjnych przedmiotów w policyjne systemy okazało się, że zostały one skradzione ze sklepu elektronicznego w jednej z krakowskich galerii, do którego włamano się w nocy – informuje mł. asp.  Bartosz Izdebski z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Policjanci zabezpieczyli sprzęt, natomiast mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do pobliskiego komisariatu. Straty zostały wycenione na prawie 38 tysięcy złotych.

34-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, za grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

comments powered by Disqus