Perspektywa: granica. Debata o kryzysie humanitarnym w Teatrze KTO

Teatr KTO fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

10 stycznia Teatr KTO zaprasza na debatę o kryzysie humanitarnym. Uczestnicy i uczestniczki będą rozmawiać o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej oraz polityce migracyjnej Polski i Unii Europejskiej.

 

Debata odbędzie się 10 stycznia o godz. 19.00 w siedzibie Teatru KTO przy ul. Zamoyskiego 50. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Organizatorem jest Salam Lab, Międzynarodowe Forum Kultura Futura i Teatr KTO.

Tematami debaty będzie sytuacja na granicy polsko-białoruskiej, polityka migracyjna Polski i Unii Europejskiej, granica w perspektywie globalnej.

W trakcie wydarzenia odbędzie się performance „BlackOut” Aleksandra Janickiego i Shoichi Yabuta oraz prezentacja prac artystów związanych z tematem granicy oraz migracji i Inicjatywy Rodzin na Granicy.

– Pragniemy na ten temat porozmawiać, słuchając rożnych stanowisk, w tym wsłuchując się w doświadczenia migrantów – zaznaczają organizatorzy.

– Zastanowimy się, czy reakcja państwa polskiego, w tym „strategia informacyjna” spełniają swoją rolę. Czy jest adekwatna do zagrożenia? Czy przynosi zamierzony efekt? To także pytanie o stanowisko Unii Europejskiej i kreowanie strategii na najbliższe lata w skali globalnej: Jak ma być kreowana polityka migracyjna Polski i Europy w obliczu nieuniknionych kolejnych grup uchodźców – dodają organizatorzy.