Piraci drogowi, strzeżcie się! Powstaje specjalna policyjna grupa

fot. Polska Policja
W Krakowie pojawi się specjalna policyjna grupa „Speed”, która będzie walczyć z kierowcami przekraczającymi dozwoloną prędkość.

Pierwsza taka formacja powstała w Warszawie. Jej skuteczność zainspirowała inne komendy na terenie kraju do ich powstania. W naszym mieście grupa zacznie działać już 19 lipca. Informację potwierdza Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie.

– Obecnie grupa jest w trakcie przygotowywania i będzie się składać z policjantów komendy wojewódzkiej i komend powiatowych policji miejskich, wyspecjalizowanych w zwalczaniu wykroczeń drogowych. Funkcjonariusze będą się zajmować ujawnianiem tych najniebezpieczniejszych wykroczeń w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo – mówi Barbara Szczerba z małopolskiej policji.

Nie tylko samochody

Przedstawicielka komendy wojewódzkiej dodaje, że do walki z piratami drogowymi będą wykorzystywane nieoznakowane i oznakowane radiowozy.

– Policjanci będą patrolować nie tylko Kraków, ale ich działania obejmą całą Małopolskę – informuje Szczerba.

W Warszawie grupa wykorzystuje przede wszystkim nieoznakowane pojazdy – nie tylko nowoczesne BMW serii 3, które niedawno zasiliły policyjną flotę. Oprócz tego funkcjonariusze używają samochodów marki Kia, Volkswagen czy Skoda. Zapewne podobnie będzie i u nas.

Pojazdy to jednak nie wszystko. Policjanci będą mieli również do dyspozycji wideorejestratory, organizowane będą też kaskadowe pomiary prędkości.

comments powered by Disqus