Policjanci ostrzegają. W środę może dojść do paraliżu komunikacyjnego Krakowa

Protest rolników 20.02.2024 r. fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W środę mieszkańcy oraz osoby odwiedzające Kraków muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami – ostrzegają krakowscy policjanci.

Jak mówi Piotr Szpiech, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, w środę wystąpią duże utrudnienia w ruchu drogowym. Związane będą z zapowiadanym kolejnym protestem rolniczym.

– Według uzyskanych przez nas informacji do Krakowa może przyjechać nawet ponad dwa tysiące pojazdów uczestniczących w proteście. Utrudnień w ruchu w tym dniu można spodziewać się już od godzin porannych w różnych częściach miasta. Utrudnienia te będą występować przede wszystkim na głównych ulicach wjazdowych do Krakowa – wymienia.

Z policyjnych ustaleń wynika, że:

- od strony północnej, protestujący wjadą do Krakowa al.29 Listopada, a następnie ul. Lubomirskiego udadzą się do ronda Mogilskiego, które to ma być miejscem zbiórki uczestników protestu,

- od strony wschodniej utrudnienia wystąpią m.in. na ul. Igołomskiej, al. Jana Pawła II oraz ul. Mogilskiej.

- od strony południowej natomiast pojazdy uczestniczące w proteście mają poruszać się ulicami Herberta, Turowicza, Tischnera, natomiast na drodze nr 776 do protestujących dołączy grupa nadjeżdżająca od ul. Wielickiej. Następnie pojazdy drugą obwodnicą udadzą się w kierunku mostu Kotlarskiego, ul. Kotlarskiej, ronda Grzegórzeckiego i ronda Mogilskiego.

– W związku z zapowiadaną bardzo dużą iliczbą pojazdów uczestniczących w proteście można spodziewać się, że utrudnienia w ruchu drogowym mogą wystąpić również w innych częściach miasta oraz na ulicach dojazdowych do dużych skrzyżowań. Apelujemy do mieszkańców oraz osób, które w tym dniu będą odwiedzać małopolską stolicę o wybranie środka komunikacji zbiorowej w celu przemieszczania się po mieście – mówi Piotr Szpiech.