Pomysł na wypoczynek w Gorcach i Beskidzie Wyspowym!

fot. Kuba Toporkiewicz

Dwa najpiękniejsze pasma górskie Gorce i Beskid Wyspowy znajdują się w powiecie limanowskim. Może słyszeliście o wieżach widokowych na Mogielicy, Modyni, Skiełku, Jaworzu to także w powiecie limanowskim.

A znane Wam są Papieżówka, Termy Gorce i oferta edukacyjna Ośrodka Edukacji Ekologicznej Gorczańskiego Parku Narodowego w Porębie Wielkiej? To także powiat limanowski.

Przez nasze tereny przebiega również Główny Szlak Beskidu Wyspowego z kilkudziesięcioma szczytami wartymi odwiedzenia.

Słyszeliście o Alei Zakochanych i Górze Zakochanych? Te atrakcje też znajdują się w powiecie limanowskim.

Trasy Velo Limanowski, gdzie w sezonie letnim można pojeździć na rowerach a zimie na nartach biegowych. Wokół Góry Mogielica czeka na Państwa przygotowanych ratrakowanych ponad 30 km tras narciarskich, na których jeszcze niedawno trenowała pochodząca z powiatu limanowskiego Justyna Kowalczyk. W powiecie znajduje się również trasa corocznego Wyścigu Górskiego Przełęcz Pod Ostrą.

Przez obszar powiatu limanowskiego przebiega również Szlak Architektury Drewnianej, ze wspaniałymi kościółkami w Męcinie, Jurkowie, Kasinie Wielkiej, Dobrej, Jodłowniku, Kamionce Małej, Łukowicy, Pisarzowej, Szyku, Słopnicach.

Osobną grupą atrakcji stanowią wojenne cmentarze jak ten na Jabłońcu, Golcowie, Tymbarku, Jastrząbce czy Mszanie Dolnej.

Warto odwiedzić również muzea w Limanowej, Szczawie, Izbę pamięci PSP AK w Słopnicach, Porębie Wielkiej udać się szlakami tematycznymi w Słopnicach, Tymbarku, skosztować wód mineralnych w Szczawie, odwiedzić muzeum Retro w Kasinie Wielkiej.

Ponadto na terenie powiatu funkcjonują cztery sanktuaria: w Limanowej, Pasierbcu, Szczyrzycu oraz Dobrej.

Na turystów czeka również oferta lokalnych skansenów, dworów, izb rzemiosła gdzie twórcy z powiatu limanowskiego prezentują swoją ofertę na Szlaku Rzemiosła Tradycyjnego. Powiat limanowski to również atrakcyjne stadniny konne, rekreacyjne stawy, wioski indiańskie.

To tylko przedsmak przygody na jaką Państwa zapraszamy w powiecie limanowskim.

Planujesz urlop, wakacje czy ferie? Zaplanuj swój pobyt w powiecie limanowskim

Więcej atrakcji na stronie www.visitlimanowski.pl.

Na wypoczynek zaprasza Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Limanowskiego.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.