Przerażona mieszkanka wezwała inspektorów KTOZ do... rogalika

fot. KTOZ Kraków
Wśród gałęzi bzu na ludzi miał się czaić legwan. Groźne zwierzę, które spędzało sen z powiek, okazało się być croissantem - upieczonym rogalikiem z ciasta francuskiego.


Było już po 1 kwietnia, ale trudno się dziwić, że inspektorzy Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami długo myśleli, że ktoś robi sobie primaaprilisowy żart. Głos i przejęcie mieszkanki Krakowa wskazywały jednak, że sytuacja może być poważna. Bała się stwora, którego widziała od dwóch dni na drzewie naprzeciwko bloku. Mieszkańcy osiedla ze strachu od dwóch dni mieli nie otwierać okien. Z rozmowy wyszło, że może to być "lagun", znaczy się legwan. Zazwyczaj wygląda tak...

Legwan. Fot. Pixabay.com
Legwan. Fot. Pixabay.com


Pracownicy KTOZ nie mogli uwierzyć, jak miałby się tam znaleźć w chłodny dzień. A może jednak... Przecież nie takie rzeczy widzieli. Dwuosobowa ekipa ruszyła na polowanie i by przywrócić spokój mieszkańcom. Na miejscu okazało się, że okna jednak są pootwierane, ale zgłaszająca, przejęta pani nadal widziała niebezpiecznego, brązowego stwora.

"Siedzi na gałęzi bzu, bez rośnie mniej więcej w połowie długości bloku, stwór siedzi i się nie rusza… Jego brązowa skóra pobłyskuje w słońcu, choć gdzieniegdzie widać jakieś zmatowienia. Przyglądamy się dokładniej – biedak nie ma nóg ani głowy. Już wiemy, że stworowi, legwanowi, a raczej jednak – lagunowi pomóc nie jesteśmy w stanie. Trudno bowiem pomóc czemuś, co zostało wcześniej upieczone, bynajmniej nie w promieniach słonecznych. Trudno bowiem pomóc czemuś na widok czego prawie zwala nas z nóg… atak śmiechu. Owym tajemniczym lagunem - legwanem okazał się bowiem… croissant, rogalik z ciasta francuskiego" – czytamy na profilu KTOZ na Facebooku.

"Zaznaczamy jednak, że zawsze warto zgłaszać, jeśli coś Państwa zaniepokoi. Lepiej sprawdzić i się mile rozczarować, czasem (niestety bardzo rzadko) się pośmiać, niż nie zareagować, co nieraz może doprowadzić do tragedii" – dodają inspektorzy.

Gdyby ktoś jeszcze nie rozliczył podatku i chciał wesprzeć akcje, w czasie których ratuje się nie tylko rogaliki z ciasta francuskiego, KTOZ poleca swój numer KRS 0000044704 i liczy na jeden procent podatku.

comments powered by Disqus