Rodzina artysty w szoku. Wandale zniszczyli rzeźby Chromego w Parku Decjusza [ZDJĘCIA]

Rzeźby Chromego zdewastowano ostatniej nocy fot. Autorska Galeria Autorska Rzeźby Bronisława Chromego/Facebook
Dziś w nocy wandale zdewastowali rzeźby Bronisława Chromego w Parku Decjusza.

Zniszczeniu uległo 15 rzeźb. „Zero szacunku”, „Brak słów. Ręce opadają”, „W głowie mi się nie mieści taka nieludzka głupota” – to tylko niektóre z komentarzy pod postem opublikowanym na facebookowej stronie Autorskiej Galerii Rzeźby Bronisława Chromego.

„Dzisiaj w nocy dwóch mężczyzn zdewastowało ekspozycję dzieł Bronisława Chromego w Parku Decjusza” – poinformowała na stronie na Facebooku Grażyna Chromy, córka rzeźbiarza.

„Przez 25 lat cieszyły krakowian swoją urodą. Rodzina artysty, prowadząca po jego śmierci Autorską Galerię Rzeźby Bronisława Chromego, jest zszokowana skalą bezmyślności sprawców” – podkreśliła.

Będzie renowacja

– Monitoring zarejestrował dwóch mężczyzn w trakcie niszczenia rzeź. Stało się to o północy. Ucierpiały również latarnie w parku. Obecnie rzeźby zostały zabezpieczone i planujemy ich renowację – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Grażyna Chromy.

Jak informuje Anna Zbroja z biura prasowego małopolskiej policji, funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie w poniedziałek rano. Trzy z dzieł Chromego przewrócono, pozostałe zostały uszkodzone.

– Policja szuka sprawców, dochodzenie będzie prowadzone pod kątem uszkodzenia mienia – mówi Anna Zbroja-Zagórska z małopolskiej policji.

comments powered by Disqus