Spotkania z historią. Muzeum Armii Krajowej zaprasza na letnie warsztaty edukacyjne

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Muzeum Armii Krajowej 1 czerwca po dwóch miesiącach kwarantanny otwiera swoje podwoje dla zwiedzających. A w wakacje zaprasza dzieci młodzież do aktywnego wypoczynku podczas letnich warsztatów edukacyjnych. Sporej dawki historii z pewnością nie zabraknie!

Po długim czasie Muzeum Armii Krajowej ponownie zaprasza w swoje progi.

Odwiedzający muszą pamiętać o nowym regulaminie zwiedzania – w przestrzeni ekspozycyjnej obowiązuje ruch jednostronny, zachowanie 2-metorowej odległości od innych zwiedzających, każdy powinien też korzystać z dozowników płynu dezynfekującego. Placówkę można zwiedzać wyłącznie indywidualnie – muzeum nie przyjmuje grup zwiedzających, nie można też korzystać z usług przewodnika.

Co ważne, nie wolno dotykać przedmiotów, gablot, klamek do pomieszczeń technicznych i innych urządzeń ekspozycyjnych czy multimedialnych.

Przed wejściem do muzeum każdy z gości będzie miał również mierzoną temperaturę.

Cztery turnusy, dawka wiedzy

Muzeum AK organizuje również turnusy letnie dla dzieci i młodzieży szkolnej w czasie wakacji. W ich trakcie odbywają się warsztaty edukacyjne – motywem przewodnim zajęć są zagadnienia dotyczące bohaterstwa osób żyjących w okresie II wojny światowej i ukazanie obywatelskich postaw, jakie powinny towarzyszyć osobom żyjącym współcześnie. Zajęcia będą się odbywały w siedzibie Muzeum AK przy ul. Wita Stwosza, jak i w instytucjach współpracujących z muzeum.

Warsztaty edukacyjne zaplanowano w 4 terminach. Turnus I w dniach 6- 10 lipca, Turnus II w dniach 13 – 17 lipca, Turnus III w dniach 3-7 sierpnia i Turnus IV w dniach 10 – 14 sierpnia.

Zapisy ruszają 1 czerwca. Szczegóły na soficjalnej stronie muzeum: https://muzeum-ak.pl/comments powered by Disqus