Strażacy-ochotnicy potrzebują 99 999 złotych

Druhowie z OSP Kryspinów zebrali większość środków na zakup nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Ceny jednak skoczyły do góry i potrzeba jeszcze 100 tys. złotych. Pojawił się więc pomysł utworzenia zbiórki na ten cel.

Strażacy uzyskali większość środków potrzebnych na zakup samochodu. – Niestety, pomimo zasobów finansowych z różnych źródeł nadal nie mamy zabezpieczonej całej kwoty na zakup samochodu – piszą na portalu zrzutka.pl

Druhowie piszą, że prowadzą działania ratownicze podczas pożarów, klęsk żywiołowych, innych miejscowych zagrożeń, a w szczególności w zakresie ratownictwa technicznego, drogowego, wodnego, medycznego czy działalności młodzieżowej drużyny pożarniczej.

– Rokrocznie strażacy OSP Kryspinów wyjeżdżają do ponad stu zdarzeń. Ze względu na lokalizację jednostki, ich wachlarz interwencji jest niezmiernie szeroki: począwszy od pożarów i zdarzeń drogowych, poprzez ratownictwo wodne, kończąc na akcjach poszukiwawczych oraz działaniach związanych z ratownictwem lodowym na zamarzniętych akwenach – przypominają.

Jak przekonują, „nabycie wozu strażackiego konieczne jest do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom gminy, poprawie funkcjonowania systemu ratowniczo-gaśniczego oraz zapobiegania zagrożeniom pożarowym, ekologicznym, związanym z ochroną środowiska, wypadków oraz innych klęsk i zdarzeń”.