Strefa kibica w Tauron Arenie przenosi się z holu do małej hali

Kibice w Tauron Arenie fot. Tauron Arena Kraków

Niedzielne spotkanie 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata pomiędzy Francją i Polską będzie można oglądać w małej hali Tauron Areny Kraków. Początek o godzinie 16.

W Krakowie nie powstała duża, zewnętrzna strefa, w której byłyby transmitowane wszystkie mecze mundialu w Katarze. Powód był prosty: niesprzyjające warunki pogodowe, ponieważ mistrzostwa odbywają się na przełomie listopada i grudnia. Trzy grupowe mecze Polaków były pokazywane m.in. w foyer Areny Kraków i gromadziły sporą liczbę kibiców (zwłaszcza spotkanie z Argentyną). Jak się dowiadujemy, rywalizacja Polaków z Francuzami o ćwierćfinał mistrzostw świata będzie pokazywana w małej hali obiektu w Czyżynach. Organizatorzy nie zgłosili imprezy masowej, więc będą mogli wpuścić kilkaset osób (dostępne będą trybuny i krzesła rozstawione na płycie). Oglądający mogą liczyć na większy ekran i lepszą jakość obrazu.

Mecz 1/8 finału Francja-Polska rozpocznie się o godzinie 16 czasu polskiego na Al Thumama Stadium, który może pomieścić 40 tysięcy kibiców. Obie reprezentacje nie grały jeszcze na tym obiekcie. Francuzi to aktualni mistrzowie świata i najlepsza drużyna grupy D (6 punktów). Polacy awansowali z drugiego miejsca w grupie C (4 punkty).

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny