Teatralne widowiska w plenerze. Powraca ULICA Festival

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W dniach 8-10 lipca teatry uliczne znów opanują Kraków. Na kilku plenerowych scenach wystąpi 25 grup teatralnych z Polski i ze świata. Pojawi się m.in. zespół AFUMA z Afryki.

Tegoroczna 35. edycja międzynarodowego festiwalu teatrów ulicznych ULICA Festival odbędzie się pod hasłem „Horyzont polski”. Organizatorem wydarzenia jest tradycyjnie Teatr KTO.

Teatry uliczne opanują miasto

Rynek Główny, plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego przy Galerii Krakowskiej, Mały Rynek, Rynek Podgórski, Muzeum Inżynierii i Techniki, Muzeum Archeologiczne i ul. Zamoyskiego. To właśnie w tych miejscach odgrywać się będą wyjątkowe spektakle teatralne, widowiska, koncerty, improwizacje czy happeningi.

Na plenerowych scenach zaprezentuje się łącznie 25 teatrów ulicznych. Wśród nich będą zespoły nie tylko z Polski, ale także z całego świata.

– Tutaj zaskoczenie łączy się z zachwytem, zadziwienie z podziwem, a spontaniczna radość płynąca z tańca, muzyki i kolorów, zaprasza wszystkich do wspólnej celebracji życia i refleksji. To czas, gdy TEATR, sztuka i wyobraźnia artystów z całego świata wychodzą na ULICĘ, by rozbawić, rozświetlić i wypełnić nowymi emocjami Twój dzień – informuje Teatr KTO.

W dniach 8-10 lipca sztuka uliczna spoglądać będzie w kierunku „horyzontu polskiego” – motywu przewodniego tegorocznej edycji festiwalu. Udział w wydarzeniach jest całkowicie darmowy. Szczegółowy program już wkrótce.

LoveKraków.pl jest patronem medialnym wydarzenia.