W Krakowie woda pod kontrolą. Podtopienia w Bieżanowie

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl, Archiwum

Przez całą noc strażacy z Krakowa i okolic mieli dużo pracy przy interwencjach związanych z zagrożeniem powodziowym. Sytuacja w mieście jest pod kontrolą, ale woda z Serafy zalała kilka domów.

– To była bardzo pracowita noc w województwie. Usuwamy skutki, pompujemy wodę tam, gdzie można to już zrobić, czyli gdzie poziom wód gruntowych już opadł – mówi nam Sebastian Woźniak z komendy wojewódzkiej PSP.

Najpoważniejsza sytuacja była w powiecie wielickim. Tam lokalny potok wystąpił z brzegów w miejscowości Zabawa i podmył posesje. Teraz woda już spłynęła, ale strażacy udzielają mieszkańcom pomocy na miejscu.

Podobna sytuacja jest w Czernochowicach. Tam też woda spływała do domów, piwnic i garaży. Z powiatu krakowskiego spływa do strażaków sporo podobnych zgłoszeń. – Jest ich kilkadziesiąt i staramy się na bieżąco reagować – mówi Woźniak.

W samym Krakowie sytuacja jest pod kontrolą. Drogi są przejezdne, sytuacja na Wiśle jest na bieżąco monitorowana. – Mamy podtopionych kilka budynków przy ulicy Nad Serafą – mówi przedstawiciel PSP.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim
comments powered by Disqus