Wodociągi Miasta Krakowa ostrzegają przed oszustami

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Wodociągi Miasta Krakowa przestrzegają przed fałszywymi kontrolerami jakości wody i oszustami, którzy odwiedzają mieszkania pod pretekstem odczytania wodomierza.

Wodociągi Miasta Krakowa przypominają, że pracownicy spółki przestrzegając zasad funkcjonowania w okresie pandemii, nie wykonują takich czynności w mieszkaniach odbiorców.

– Wyjątkiem jest wymiana lub niezbędna kontrola wodomierza. W takiej sytuacji pracownicy posiadają służbowe legitymacje, poruszają się oznakowanym samochodem i, co najważniejsze, nie przyjmują wpłat za świadczone usługi – informuje spółka.

W  ostatnim czasie krakowskie wodociągi otrzymują zgłoszenia o oszustach odwiedzających mieszkańców Krakowa pod pretekstem odczytania wodomierza lub sprawdzenia jakości wody w instalacji wewnętrznej.

Spółka zaznacza, że nie wysyła smsów i maili z prośbą o dokonanie płatności. Tego rodzaju wiadomości, zawierające linki do kont bankowych są działaniem oszustów, mającym na celu wyłudzenie pieniędzy.

– Sprawdź prawdziwość otrzymanych wiadomości i informacji przekazanych przez osoby podające się za pracowników Wodociągów Miasta Krakowa dzwoniąc pod numer: 12 42 42 300 lub 994 – apeluje spółka.

comments powered by Disqus