Znani artyści zaśpiewają dla Joanny Słowińskiej

fot. Magda Rymarz | EtnoKraków/Rozstaje 2021

16 czerwca w ICE Kraków odbędzie się koncert charytatywny na rzecz Joanny Słowińskiej, krakowskiej wokalistki dotkniętej ciężką chorobą nowotworową. Dochód z wydarzenia przeznaczony zostanie na jej leczenie oraz rehabilitację.

Joannie Słowińskiej przyjaciele

Janusz Radek, Olga Szomańska, Grzegorz Turnau, Małgorzata Markiewicz, Przemysław Branny, Dorota Jarema, Maciej Miecznikowski i Karol Śmiałek. Znakomici twórcy sceny piosenki literackiej, estrady i teatru już 16 czerwca wystąpią w Centrum Kongresowym ICE Kraków, by wesprzeć Joannę Słowińską.

Na scenie zobaczymy także artystów muzyki improwizowanej, jazzowej i world music: Stanisława Słowińskiego i Tomasza Kukurbę oraz Marcina Wyrostka. W koncercie charytatywnym wezmą udział również kameraliści wybitnych orkiestr: AUKSO i Sinfonietta Cracovia oraz muzycy formacji Stanisław Słowiński Quartet. Wystąpi też Joanna Słowińska, a koncert poprowadzi Piotr Krasnowolski. 

Zasłużona kulturze

Joanna Słowińska to charyzmatyczna pieśniarka od 30 lat związana artystycznie z Krakowem. Miłośnicy piosenki literackiej z pewnością kojarzą ją z interpretacji kompozycji Zygmunta Koniecznego, natomiast fani etno i world music z repertuaru inspirowanego polską i słowiańską muzyką tradycyjną.

Joanna Słowińska ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród. W 2013 roku została uhonorowana Medalem Gloria Artis – Zasłużony Kulturze. Otrzymała także odznaczenie Honoris Gratia – przyznawane za szczególne zasługi dla kultury Krakowa i promocji kultury Krakowa na świecie. Obecnie koncertuje z zespołem złożonym z krakowskich instrumentalistów, z kwintetem Stanisława Słowińskiego i z grupą Muzykanci.

Koncert charytatywny „Joannie Słowińskiej przyjaciele” odbędzie się 16 czerwca o godz. 19:00. Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie ROZSTAJE we współpracy z KBF i Centrum Kongresowym ICE Kraków. Bilety w cenie 60/100/150 zł można kupić na stronie goingapp.pl.

Całkowity dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Joanny Słowińskiej, która zmaga się z chorobą nowotworową.

LoveKraków.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

comments powered by Disqus