Został radnym na chwilę. Teraz objął mandat poselski. Chce powalczyć o pieniądze na metro

Dominik Jaśkowiec (z lewej) z nowym prezydentem Krakowa Aleksandrem Miszalskim fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Dotychczasowy radny miejski Dominik Jaśkowiec objął mandat posła, zastępując w sejmowych ławach nowego prezydenta Krakowa Aleksandra Miszalskiego.
Wieloletni radny miejski Koalicji Obywatelskiej Dominik Jaśkowiec pojawił się we wtorek 7 maja na inauguracyjnej sesji Rady Miasta Krakowa IX kadencji. Wraz z innymi radnymi złożył ślubowanie. Od początku wiadomo było jednak, że tym razem jego przygoda z RMK będzie krótka. Dzień później, 8 maja, Jaśkowiec był już w Warszawie, gdzie objął mandat posła, zastępując w sejmowych ławach Aleksandra Miszalskiego, który został nowym prezydentem Krakowa.

W rozmowie z nami Jaśkowiec przekonywał, że w Sejmie chce się zajmować lokalnymi sprawami. – Jest ich sporo. Wśród nich: kwestie zabezpieczenia przeciwpowodziowego, ustawy metropolitalnej, finansowania samorządów, miejskiego ogrodnika, wykorzystania środków z KPO. Zabezpieczenie finansów na budowę lekkiego metra w Krakowie też będzie w moim zainteresowaniu. Takiego metra potrzebuje Kraków, a nie premetra, czyli tramwajów jeżdżących w tunelach – zapewniał Jaśkowiec.