56% krakowian w pełni zaszczepionych

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zwalnia akcja szczepienie przeciwko COVID-19. Widać to nawet w większych miastach. W ciągu trzech ostatnich tygodni odsetek krakowian, którzy przyjęli jedną dawkę zwiększył się z 59 do 61%.

– Pomimo, iż liczba nowych zakażeń koronawirusem spadła - w Krakowie 20 lipca odnotowano 5 przypadków, nie oznacza to jednak, że w najbliższych miesiącach nie będzie kolejnej fali pandemii. Z tego powodu zachęcamy do szczepień i o dalsze tak zdyscyplinowane podejście krakowian, jeśli chodzi o przyjmowanie drugiej dawki szczepionki – informuje magistrat.

Aby przyspieszyć szczepienia miasto rozpoczęło wakacyjną akcję plenerową dla mieszkańców. 24 i 25 lipca krakowianie będą mogli zaszczepić się w Mobilnych Punktach Szczepień zlokalizowanych na Małym Rynku oraz w Ośrodku Sportu i Rekreacji KOLNA.

Liczby

Obecnie w pełni zaszczepionych jest 439 tys. krakowian. W naszym mieście zaszczepiło się też sporo turystów i osób spoza Krakowa, które tutaj pracują lub uczą się. W miejskich punktach szczepień podano łącznie ponad milion szczepionek, w tym 600 tys. pacjentów to osoby spoza Krakowa, które otrzymały pierwszą dawkę.

comments powered by Disqus