A może kabaret? Wakacyjna PAKA z Pompą

Na scenie przy Pompie wystąpi wielu artystów kabaretowych fot. materiały prasowe

Zbliżają się wakacje, przez wielu długo wyczekiwany czas odpoczynku. Co wtedy, kiedy musicie spędzić go w mieście? Wśród wielu propozycji, warto zwrócić również uwagę na wydarzenia, które zapewnią sporą dawkę dobrego humoru. Niedawno rozpoczęła się Wakacyjna PAKA z Pompą, która zapewni wam przyjemne i lekkie wieczory kabaretowe.

W każdy piątek lata, do końca sierpnia, o godzinie 20.00 na Scenie przy Pompie, przy Teatrze Juliusza Słowackiego (pl. Św. Ducha 4), odbędą się występy artystów kabaretowych. Klasyczny kabaret, stand-up, improwizacja… Wszystko to będziecie mogli zobaczyć w wykonaniu młodych artystów. To idealny plan na spędzenie letniego, piątkowego wieczoru. Poniżej prezentujemy pełny program wydarzeń, które nieraz wywołają słoneczny uśmiech na twarzy.

Bilety na każde z wydarzeń kosztują 15 zł. Można je zakupić na stronie www.paka.pl/bilety oraz w kawiarni Mimika (pl, Św. Ducha 4) oraz Cafe Manghha w Muzeum sztuki i techniki japońskiej Manghha (ul. Konopnickiej 26).

Program

19.06  STAND-UP KRAKÓW Grzanka & Biskup & Wojciech

Trzech kabaretowych artystów konsekwentnie coraz mniej młodych ciałem, ale w dalszym ciągu niepokornych, zbuntowanych i młodych duchem. Trójca- Grzanka, Wojciech, Biskup to jedna wielka jazda bez trzymanki. Na ich występ składają się żarty z każdej możliwej tematyki niesione lekko tylko kontrolowaną anarchią.

26.06 Same Baby- czyli stand up w wydaniu kobiet.

Na scenie dwie dziewczyny, które mówią to, co myślą! Agata Biłas i Iza Kała – improwizatorki, kabareciary i aktorki przedstawiają w krzywym zwierciadle swoje doświadczenia i obserwacje życiowe. Zabawne, mądre, piękne i niezwykle skromne… Na scenie zobaczymy: Agata Biłas i Iza Kałą.

Nomen Omen

Kabaret Nomen Omen w składzie: Magdalena Kubicka i Karolina Buszczak, w prezentowanych skeczach próbuje udowodnić, że kabaret może być sztuką, a dwie kobiety w zupełności wystarczą do rozbawienia widowni.

3.07 Antoni Gorgoń-Grucha

[Damian Kubik (Dąbrowa Górnicza)] - „Patriota, anarchista, samotny lider bez partii, swojski mąż stanu, polityk a zarazem działacz społeczny, nie szczędzi mocnych słów na polu polityki, życia publicznego, kultury i sztuki. Twój kandydat na prezydenta”

10.07  7 minut Po

Kabaret artystyczno-literacki rezydujący w Krakowie. Odwołuje się do najklasyczniejszej z form kabaretowych. Wykorzystując piosenkę, żywą muzykę,literackość monologów i skeczów, wynosi kabaret na wyższy poziom sztuki estradowej. Przełamuje granicę dzielącą publiczność i aktorów. Wprowadza widza w świat pełny inteligentnego humoru.

17.07 Rafał Pacześ

Na scenie od 2012 roku, współtwórca łódzkiej sceny Stand-Up (Współzałożyciel grupy Stand-up Łódź), Jego programy to historie opowiadane niczym z autopsji, jednak pozwalające utożsamić się widzowi z bohaterem. Możemy spodziewać się historii bezpruderyjnych rodem z sypialni, ale również inteligentnych spostrzeżeń dotyczących otaczającego nas świata. Rafał nie stroni od dyskusji z publicznością, niejednokrotnie tworzy całkiem nowe historie na scenie, których początkiem była krótka dygresja. Kipiący energią i poczuciem humoru potrafi utrzymać uwagę widza od początku do końca wieczoru.

Karol Kopiec

Stand-uper, Improwizator, kosmiczny wędrowiec, miejski gołąb, włoski makaron. Robię Stand-up Comedy. Lubię widownie, warzywa i owoce. Mam poczucie humoru.” Członek grupy improwizacyjnej Hofesinka.

24.07 Kabaret Dabz

Dabz to wrocławsko-opolski kabaret powstały w 2008 roku. Tworzy go dwóch, jakże do siebie niepodobnych mężczyzn – Jakub i Krzysztof. Od ponad pięciu lat kabaret udziela się czynnie w cyklicznej imprezie, organizowanej we Wrocławiu pod nazwą „Poligonu Kabaretowego”. Współtworzy Teatr Komedii Improwizowanej Narwani z Kontekstu, w ramach, której organizuje wieczory improwizacji kabaretowych. Jest też autorem wielu cykli humorystycznych audycji radiowych. Członkowie kabaretu są gospodarzami publicystyczno-satyrycznej audycji Radia Wrocław “Loża Szyderców”. Działalność sceniczna kabaretu Dabz przyniosła nagrody i wyróżnienia na wielu ogólnopolskich przeglądach, (m.in. Paka w Krakowie – kilkukrotny finalista, Szczeciński Przegląd Autorskich  Kabaretów Szpak – I miejsce, Przegląd Kabaretowy Stolica – I miejsce, Mały Ryjek w Rybniku – I miejsce; Trybunały Kabaretowe – Grand Prix) co zaowocowało występami telewizyjnymi i obecnością na scenie w kraju i za granicą.

31.07  Grupa Ad Hoc

Grupa Improwizacyjna AD HOC – grupa zajmująca się improwizacją komediową, powstała w 2008 roku w Krakowie. Ma w swoim repertuarze zarówno krótkie, jak i długie formy impro. Z inicjatywy Grupy AD HOC powstał ImproFest - Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Kabaretowej, którego pierwsza edycja odbyła się w listopadzie 2010.

Do najbardziej popularnych spektakli Grupy AD HOC należą:

Wieczór Komedii Improwizowanej: Spektakl składający się z około 15 różnorodnych, improwizowanych krótkich form (gier i piosenek) tworzonych na żywo przy aktywnym udziale publiczności.

The Chuck Menton Show: Spektakl będący kompromisem między krótkimi i długimi formami impro – najczęściej składa się z trzech półgodzinnych „podspektakli” inspirowanych podanym przez publiczność słowem, miejscem, ważnym momentem w życiu, dowcipem itp.

Restart: Autorski spektakl improwizowany, zbudowany wokół jednej, powtarzającej się scenki będącej punktem wyjścia do niezliczonej ilości nowych opowieści.

I Wieczór Komedii Improwizowanej odbył się 13.10.2008 w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie. W marcu 2009 roku, grupa przyjęła nazwę AD HOC, podkreślając w ten sposób stały skład uczestników Wieczorów Komedii Improwizowanej.
Grupę AD HOC tworzą:
Aneta Stokes: Specjalizuje się w rolach kobiecych. Skromna, nie potrafi o sobie pisać w superlatywach.
Michał Jeffrey Ociepa: człowiek-zwierzę sceniczne! Gdyby był superbohaterem, jego tajną mocą byłoby trafne puentowanie.
Alan Pakosz: człowiek-kameleon! Potrafi wcielić się w każdą postać; od płaczącego maminsynka przez jąkającą się wiewiórkę po generała armii umarłych.
Michał Próchniewicz: człowiek tak błyskotliwy, że lekarze podejrzewają, iż jego DNA jest skręcone w drugą stronę.
Janek Malinowski: człowiek w okularach; mistrz rozumienia bez słów, bawi, wzrusza, w dodatku wszystko jednocześnie.
Karol Bulski: pianista z wykształcenia i zamiłowania. Nie jest tajemnicą, że to on nadaje dźwięk każdej scenie.

7.08  Kabaret Tiruriru

Od pięciu lat zapowiadają nas "Młody, zdolny kabaret z Zielonej Góry".
Potwierdzamy tę wersję, nic w tym temacie się nie zmieniło. Zmienił się za
to skład, i tym sposobem są wśród nas: niespełniony muzyk, niespełniony
wokalista i niespełniona tancerka. Niedobitki, które rodzina kabaretowa
przyjęła i wychowuje jak swoje. Co do naszej twórczości zasada jest prosta -
na scenie prezentujemy to co na prawdę nas śmieszy. Duży dystans do siebie
sprawia, że doskonale bawimy się razem z publicznością, a czasem może nawet
lepiej niż ona.

14.08  Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn

Połączenie muzyki i żartu czyli wyjątkowy kolektyw muzyczno-kabaretowy. Łącząc bezpretensjonalny dowcip z naturalną fantazją, śpiewem, a nawet absurdalną poezją czy czarnym humorem wytworzył już swój własny, rozpoznawalny styl. Kuźnia słynie z dobrych tekstów i wyjątkowej atmosfery na swoich koncertach.

W repertuarze: piosenki o zwierzętach i miłości przetykane opowieściami o trudach życia, biedzie, rozczarowaniach i o nich samych – prostych ludziach, którym w zasadzie nic nie wyszło. Spotkanie z Kuźnią to śmiech z naszych codziennych dylematów i problemów, śmiech z naszych wad i trudności, które napotykamy.

21.08  Janek Malinowski i Łukasz Żak Zaczek

Łukasz Żak Zaczek

Konferansjer, autor tekstów, stand-uper i kabareciarz, celebryta powiatu wodzisławskiego i rybnickiego.
Jestem kasztanem i kocham to.

Janek Malinowski

Janek Malinowski to człowiek w okularach; mistrz rozumienia bez słów, bawi, wzrusza, w dodatku wszystko jednocześnie.

28.08  Róbmy Swoje

Kabaret Róbmy Swoje powstał, bo nam się chciało. A ponieważ robimy to, bo nam się chce, więc robimy to tak, jak chcemy.
A chcemy, żeby było inteligentnie, z mrugnięciem do widza, niebanalnie. Chcemy uciekać od sztampy, od schematu, od stereotypu. Chcemy, żeby nasz widz poczuł się dowartościowany tym, że rozumie nasze dowcipy, że nie podajemy mu wszystkiego na tacy. Chcemy wreszcie, żeby słowo śpiewane dorównywało słowu mówionemu – po prostu lubimy śpiewać, i nie zawahamy się tego użyć w naszych programach.
Skład:
Magdalena Caputa
Paweł Sadowski
Mariusz Szmit
Tomasz Zatorski