Autobusy znów przejadą przez al. Kijowską

Remontowana trasa do Bronowic fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl, Archiwum

Kończą się prace w jednym z newralgicznych punktów remontowanej trasy do Bronowic – na skrzyżowaniu ul. Królewskiej z al. Kijowską. Już w czwartek wrócą tam autobusy.

Z powodu wyłączenia skrzyżowania z ruchu autobusy linii 144 i 194 muszą kursować objazdami przez ulice Smoluchowskiego i Lea, co znacząco wydłuża czas przejazdu.

Od czwartku 144 i 194 wrócą na swoje stałe trasy i od tego dnia będą kursowały zgodnie z nowymi rozkładami jazdy.

Nie zmieniają się natomiast trasy linii zastępczych 704 i 713 ani aktualne trasy linii 102 i 664.

W sobotę nowy asfalt na skrzyżowaniu z Kazimierza Wielkiego

W sobotę 17 sierpnia wykonawca będzie układał warstwę asfaltu na skrzyżowaniu ulic Królewskiej, Podchorążych, Kazimierza Wielkiego i Smoluchowskiego. Od godz. 7:00 do 17:00 ruch autobusy nie będą kursować ul. Kazimierza Wielkiego (na odcinku od al. Kijowskiej do ul. Podchorążych) i Smoluchowskiego. Nie przejadą tamtędy również samochody. Autobusy pojadą objazdami:

- linia 102 - Bielany - ... - przystanek "Warmijska" - Lea - al. Kijowska - Wrocławska - ... - Krowodrza Górka;

- linie 704 i 713 - Bronowice Małe / Bronowice - ... - przystanek "Warmijska" - Lea - al. Kijowska - Kazimierza Wielkiego - ... - Stary Kleparz.

Przystanek "Uniwersytet Pedagogiczny" w kierunkach będzie nieczynny. Przystanek "Biprostal" zostanie w obu kierunkach przeniesiony na al. Kijowską (jak dla linii 144 i 194).

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza
comments powered by Disqus