Zarządzanie z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, a może Informatyka stosowana? Niezależnie co wybierzesz, pewne jest jedno – studia magisterskie na WSEI wyposażą cię w kompetencje cenne na rynku pracy nie tylko teraz, ale i w przyszłości.
Choć zakończenie tegorocznej rekrutacji na studia lada chwila, nie wszyscy są jeszcze pewni z jaką branżą chcą związać swoją przyszłość i jaki kierunek wybrać. Czym się kierować przy podejmowaniu decyzji? Eksperci nie mają wątpliwości – z jednej strony zainteresowaniami, z drugiej tym, jakie perspektywy zawodowe może nam dać nauka na danym kierunku. I mimo że ciężko przewidywać przyszłość w tak dynamicznie zmieniającym się świecie, jasne jest, że coraz większą rolę odgrywać w nim będą nowoczesne technologie i sztuczna inteligencja.
– Technologie takie jak AI czy automatyzacja nie zastąpią człowieka, ale z pewnością zmieniają sposób, w jaki pracujemy. Warto inwestować w rozwój umiejętności współpracy z technologią – rozumienia jej możliwości, ale także zachowania ludzkiej twórczości i empatii, które są niezastąpione w budowaniu silnych relacji z klientami i zrozumieniu ich potrzeb – radzi Anna Ledwoń-Blacha, Creative Owner agencji marketingowej More Bananas.
Anna Ledwoń-Blacha jest opiekunką modułu Marketing Next Tech na studiach magisterskich na kierunku Zarządzanie uruchamianym po raz pierwszy na Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie. Tegoroczna nowość w ofercie uczelni skierowana jest do osób, które chcą rozwijać swoje kompetencje menedżerskie i przedsiębiorcze, zyskując jednocześnie wiedzę i umiejętności poszukiwane przez nowoczesne przedsiębiorstwa i instytucje. Moduł Marketing Next Tech to z kolei fascynująca podróż przez świat najnowszych trendów marketingowych, gdzie sztuczna inteligencja i spersonalizowane strategie stają się rzeczywistością.
- Obecnie agencje marketingowe poszukują specjalistów i specjalistek, którzy łączą umiejętności techniczne z miękkimi kompetencjami – mówi Ledwoń-Blacha. – Kluczowa jest zdolność do myślenia strategicznego, empatii, kreatywności, oraz umiejętność szybkiej adaptacji do dynamicznych zmian technologicznych i preferencji konsumentów. Przykładem są brand managerowie, którzy nie tylko zarządzają komunikacją marki, ale również analizują dane, tworzą kampanie marketingowe i wykorzystują nowoczesne narzędzia, jak automatyzacja marketingu czy sztuczna inteligencja. Ważne jest, by młodzi ludzie rozwijali kompetencje w zakresie zarządzania projektami, negocjacji, umiejętności analitycznych i innowacyjnego podejścia, a także byli elastyczni w adaptacji do zmieniających się narzędzi i technologii.
Nauka pod okiem ekspertów
Podobnie jak na module, którego jest opiekunką, tak i na innych kierunkach, WSEI mocno stawia na praktykę i wykładowców – ekspertów, którzy mogą się pochwalić wieloletnim doświadczeniem w swoich branżach. To niezwykle ważne, bo dzięki temu studenci będą mogli nabyć umiejętności rzeczywiście cenione przez pracodawców, a pracodawcy wykwalifikowanych i dobrze przygotowanych do swoich zadań pracowników.
– Współpraca uczelni z biznesem jest absolutnie kluczowa w kształtowaniu nowoczesnych programów studiów, które odpowiadają na realne potrzeby rynku pracy – nie ma wątpliwości Anna Ledwoń-Blacha.
Jak podkreśla, rozwój technologii sprawia, że programy nauczania muszą być stale aktualizowane i dostosowywane do oczekiwań pracodawców. – Dzięki partnerstwu uczelni z firmami studenci mogą zdobywać nie tylko teoretyczną wiedzę, ale również praktyczne umiejętności, które są od razu stosowane w rzeczywistych projektach. Takie podejście daje im przewagę na rynku pracy – są lepiej przygotowani do wyzwań zawodowych i potrafią lepiej odnaleźć się w szybko zmieniających się warunkach branż.
Moduły przyszłości
Poza Marketing Next Tech na zarządzaniu dostępne są jeszcze trzy inne moduły: HR i business coaching (zaprojektowany z myślą o ambitnych, młodych menadżerach i pracownikach działów HR w korporacjach, którzy pragną rozwijać się jako liderzy), Technologie informatyczne w zarządzaniu (coś dla osób chcących zostać menedżerami naprawdę rozumiejącymi i aktywnie stosującymi technologie IT w biznesie) oraz Audyt i controlling w zarządzaniu, który dostarczyć ma praktycznych umiejętności niezbędnych do osiągnięcia sukcesu finansowego w dynamicznie zmieniającym się świecie biznesu.
Perspektywiczne są także moduły, które WSEI proponuje na innym kierunku studiów II stopnia – Informatyce Stosowanej. Jak podkreśla uczelnia, to studia dla każdego, kto pasjonuje się programowaniem aplikacji, analizą danych czy sieciami komputerowymi, a wykładowcy to znów praktycy mogący się pochwalić wieloletnim doświadczeniem w branży IT, pracujący w takich firmach jak Cisco, Archman, IT Challenge czy Uber.
– Nastawiliśmy się na zdobycie przez studentów praktycznych umiejętności. Podzielimy się ze studentami wyłącznie współczesną wiedzą i najnowszymi rozwiązaniami – zapowiada kanclerz WSEI Marcin Kowalski.
Od cyberbezpieczeństwa do AI
Na informatyce stosowanej II stopnia studenci do wyboru mają trzy moduły. Cyfrowa transformacja biznesu to propozycja dla wszystkich zafascynowanych światem cyfrowych innowacji, którzy chcieliby nauczyć się praktycznego wdrażania innowacyjnych rozwiązań IT oraz efektywnego zarządzania infrastrukturą informatyczną. W programie nie zabraknie tematów związanych z modernizacją systemów, optymalizacją procesów biznesowych oraz kształtowaniem kultury organizacyjnej sprzyjającej innowacjom.
Kolejny moduł to Cyberbezpieczeństwo przedsiębiorstw i jest to odpowiedź uczelni na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów, którzy potrafią skutecznie chronić przedsiębiorstwa w przestrzeni cyfrowej. Studenci będą tu mieli okazję zdobyć wiedzę i narzędzia pozwalające efektywnie zarządzać ryzykiem cybernetycznym, audytować systemy informatyczne oraz projektować i wdrażać kompleksowe strategie bezpieczeństwa.
Ostatnia propozycja przygotowana przez WSEI na informatyce stosowanej to moduł Sztuczna inteligencja. Studia łączą solidne podstawy teoretyczne z praktycznym doświadczeniem, a przyszłych absolwentów przygotować mają do prowadzenia innowacyjnych projektów mających realny wpływ na transformację branż i codzienne życie. Przykładowe projekty obejmują implementację głębokich sieci neuronowych, tworzenie modeli generatywnych, przetwarzanie danych tekstowych i wiele innych.
Rekrutacja na studia magisterskie na WSEI wciąż trwa. Szczegóły na stronie www.wsei.edu.pl.
Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie
ul. Św. Filipa 17
31-150 Kraków
www.wsei.edu.pl