Duże ilości narkotyków w mieszkaniu na Ruczaju. 42-latek zatrzymany

fot. Małopolska Policja

W minionym tygodniu policjanci zatrzymali na Ruczaju mężczyznę, który w mieszkaniu ukrywał znaczne ilości narkotyków. Teraz odpowie za przestępstwa narkotykowe przed sądem.

18 października kryminalni pojawili się w jednym z bloków na Ruczaju, gdzie według ustaleń miał przebywać mężczyzna ukrywający nielegalne substancje. Jak się okazało, ustalenia okazały się trafne, gdyż policjanci podczas przeszukania lokalu ujawnili w sumie ponad 180 gramów mefedronu, blisko 9 gramów amfetaminy, ponad 25 gramów marihuany, kilka telefonów komórkowych oraz wagę elektroniczną. W związku z tym 42-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnej jednostki.

Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania oraz czynienia przygotowań do wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków. Odpowie też za udzielanie nielegalnych substancji innej osobie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec 42-latka areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki