Duże problemy po opadach śniegu. Osiedla bez prądu, utrudnienia na A4

fot. Marek Sobieraj

Na kilku osiedlach w różnych częściach Krakowa trwa ciągle usuwanie awarii związanych z nocnymi opadami śniegu. Spadające gałęzie spowodowały też utrudnienia na drogach.

Prądu nie ma m.in. w Tyńcu i w Skawinie. – Nie ma też precyzyjnych informacji, kiedy prąd zostanie włączony, możliwe że około południa. Po naszych całonocnych akcjach jest jeszcze sporo pracy i awarii. Proszę o zachowanie ostrożności – pisze na Facebooku radny miejski i strażak Marek Sobieraj.

Według informacji podawanych przez Tauron, prądu nie ma też po przeciwnej stronie miasta: w Branicach, Mogile, w rejonie ulic Bardosa, Lesisko, Kępskiej, Odmętowej, Zakarnie czy Kublińskiego.

Spore problemy są też poza Krakowem – usuwanie awarii trwa m.in. w gminach: Myślenice, Skawina, Mogilany, Gdów, Wieliczka, Dobczyce, Myślenice, Raciechowice, Siepraw, Sułkowice, Tokarnia, Wiśniowa, Biskupice, Wieliczka.

Gałęzie na drogach

Spadające gałęzie i połamane drzewa spowodowały też utrudnienia w ruchu. Przez pewien czas zamknięte były m.in. ulice Kąpielowa i Beskidzka. Przy ul. Słoneckiego drzewo spadło na zaparkowany samochód.

Jak informuje profil Patrol998-Małopolska, z powodu łamiących się drzew pojawiły się duże utrudnienia na odcinku autostrady A4 Kraków-Katowice. Ruch przez pewien czas był zamknięty, teraz prowadzony jest pasem awaryjnym:
Obecnie z powodu śliskiej drogi skrócone trasy dwóch linii autobusowych:
215 do Rzeszotary Panciawa
260 do Młodziejowice Park
285 do Rzeszotary Dworska