Filmowe seanse pod rozgwieżdżonym niebem

fot. Klaudyna Schubert/mat.prasowe Kina Agrafka
Seanse pod rozgwieżdżonym niebem? Kino Agrafka jak co roku zaprasza na filmowe pokazy na tarasie.

Kino Agrafka wznowiło działalność 6 czerwca. Zgodnie z nowymi wytycznymi, sala kinowa jest systematycznie odkażana, widzowie muszą oglądać seanse w maseczkach i z zachowaniem odpowiednich odległości.

W reżimie sanitarnym będzie działać również Kino na Tarasie.

Filmy pod gwiazdami

– Projekcje pod gwiazdami rozpoczną się w piątek 19 czerwca o 21:30. W razie niepogody pokazy odbywać się będą w sali Kina Agrafka. Na pokazy w Kinie na Tarasie nie przyjmujemy rezerwacji – informuje Agnieszka Balicka z KRKino.pl.

Kino będzie działać przez cały tydzień. Na początek widzowie zobaczą seanse w ramach 17. Wakacyjnych Podróży Filmowych „Wiosna Filmów Latem”. Będą to przedpremierowe pokazy filmów z tegorocznej edycji Festiwalu Wiosna Filmów.

Co w programie?

W najbliższy piątek odbędzie się pokaz filmu „Sekret Bogini Fortuny” w reż. Ferzana Özpetka.  Annamaria, która musi udać się na obserwację do szpitala, oddaje dwójkę swoich dzieci pod opiekę wieloletnich przyjaciół gejów - Artura i Alessandra.

Film był nominowany w czterech kategoriach do najważniejszych włoskich nagród filmowych do najważniejszych włoskich nagród filmowych David di Donatello. Udało mu się zdobyć dwie - za piosenkę oraz dla najlepszej aktorki (Jasmine Trinca).

W kolejnych dniach kino zaplanowało pokazy następujących filmów: „O nieskończoności” (reż. Roy Anderson), „Najgorsze wiersze świata” (reż. Gabor Reisz), „Martin Eden” (reż. Pietro Marcello), „Nadzieja” (reż. Maria Sødahl), „Zło nie istnieje” (reż. Mohammad Rasoulof) i „Tylko zwierzęta nie błądzą” (reż. Dominik Moll).

Szczegóły dostępne na stronie http://www.kinoagrafka.pl/.

comments powered by Disqus