Łagiewniki szykują się na święto. 200 tysięcy osób

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia fot. LoveKraków.pl

Do Łagiewnik, z okazji Święta Bożego Miłosierdzia, może przybyć w weekend 200 tysięcy osób. Miasto szykuje parkingi oraz transport publiczny dla pielgrzymów.

Przez najbliższą sobotę i niedzielę w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach pojawi się blisko 200 tysięcy osób. Na mszę świętą, którą w niedzielę o godz. 10 odprawi metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski organizatorzy spodziewają się rzeszy 50 tysięcy pielgrzymów z całej Polski oraz zagranicy, podobna liczba ma uczestniczyć o godz. 15 w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego.

– Do południa sanktuarium odwiedzają zazwyczaj grupy z daleka, popołudniu krakowianie wybierają się do Łagiewnik – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Małgorzata Pabis, rzecznik prasowa sanktuarium. – Żeby wziąć udział w uroczystościach nie trzeba zgłaszać grupy. Od kilku dni jednak wciąż dzwoni telefon i ludzie z różnych stron Polski dopytują o szczegóły programu, czy miejsca parkingowe – dodaje.

Parkingi dla autokarów i samochodów osobowych

Na pielgrzymów przybywających autokarami parkingi zlokalizowano na pasach ruchu w ciągu ulicy Witosa, Turowicza oraz na terenie Parku Handlowego Zakopianka. Osoby poruszające się samochodami osobowymi mogą pozostawić swoje pojazdy na terenie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (dojazd od ul. Brożka oraz Cegielnianej).

Władze Krakowa zachęcają, aby szczególnie w niedzielę planując podróż do Łagiewnik wybierać komunikację zbiorową. ZIKiT utworzył dwie specjalne linie tramwajowe nr 42 (z os. Piastów przed Dworzec Główny) oraz 49 z Krowodrzy Górki. Tramwaje linii nr 8 będą kursować z częstotliwością co 10 minut.

„Modlimy się o dobrą pogodę”

– Modlimy się o dobrą pogodę, aby pielgrzymi nie zmarzli i zmokli. Dopinamy wszystko na ostatni guzik, aby dziś o godzinie 21 rozpocząć modlitewne czuwanie – podsumowuje Małgorzata Pabis.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Łagiewniki-Borek Fałęcki
comments powered by Disqus