Majchrowski sfinansuje mieszkanie dla rodziców sześcioraczków

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Na czas pobytu dzieci w szpitalu prezydent Krakowa zobowiązał się do wynajęcia mieszkania rodzicom sześciorga krakowskich maluchów.

Sześcioraczki zgodnie z zapewnieniami lekarzy spędzą w szpitalu uniwersyteckim jeszcze około trzech miesięcy. W tym czasie rodzice niemowląt będą mogli zamieszkać w mieszkaniu, którego wynajęcie sfinansuje Jacek Majchrowski.

Niecodzienny prezent

Oprócz tradycyjnej wyprawki, którą dostają rodzice każdego dziecka, które przychodzi na świat w Krakowie, prezydent Majchrowski postanowił również wspomóc rodzinę tymczasowym mieszkaniem.

– Chcemy udzielić praktycznego wsparcia rodzicom – zapewnia Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa. – Wynajęliśmy apartament, w którym rodzice będą mieszkać do czasu aż odbiorą dzieci ze szpitala i wrócą na swoje pielesze domowe – dodaje.

Kulig nie ukrywa, że ma nadzieję na to, że mieszkanie w centrum miasta ułatwi rodzicom codzienny kontakt z dziećmi i przebywanie w szpitalu w nieograniczonym zakresie czasu.

Praktyczny prezent

Z pomysłu cieszą się państwo Marzec, rodzice małych krakowian. – Zdecydowanie będzie nam tutaj łatwiej odwiedzać dzieci, zarówno żonie, jak i mi – zapewnia Szymon Marzec.

– Jesteśmy szczęśliwi, że mamy dzieci przy sobie cały czas, ale też obawiamy się każdego dnia – opowiada Klaudia Marzec, mama sześcioraczków. – Miejmy nadzieję, że wszystko dobrze się skończy i wyjdziemy całą szósteczką do domu – dodaje.

comments powered by Disqus