Metallica w przyszłym roku zagra w Krakowie

Tauron Arena Kraków fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Po czterech latach przerwy Metallica wraca do Polski. 28 kwietnia 2018 roku jeden z najbardziej znanych zespołów na świecie zagra w Tauron Arenie Kraków podczas trasy promującej ostatni album "Hardwired... to Self-Destruct". Bilety trafią do sprzedaży 24 marca. Przedsprzedaż dla fanclubu zespołu rozpocznie się 21 marca o godzinie 10 i potrwa 24 godziny.

Zespół ogłosił właśnie europejską część trasy WorldWired i na liście znalazło się również nasze miasto. Metallica wydała najnowszy album po ośmiu latach przerwy. Na albumie "Hardwired... to Self-Destruct" znalazły się takie utwory jak "Moth into Flame", "Atlas, Rise!", czy "Hardwired", nominowany do nagrody Grammy w kategorii Najlepsza Piosenka 2016 - Rock.

Metallicę założyli w 1981 roku perkusista Lars Ulrich i gitarzysta/wokalista James Hetfield. Z czasem zespół okazał się komercyjnym sukcesem i urósł do rangi jednego z najbardziej wpływowych zespołów rockowych w historii. Zdobyli kilka multiplatynowych albumów, wliczając w to „Metallicę” z 1991 roku (powszechnie znaną jako „The Black Album”) sprzedaną w niemalże 17 milionach kopii w samych Stanach Zjednoczonych, czyniąc go najlepiej sprzedającym się albumem w historii Soundscan.

Metallica zdobyła również liczne nagrody, wliczając w to dziewięć statuetek Grammy, dwie American Music Awards i kilka MTV Video Music Awards. Zespół został również wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame and Museum w 2009 r. W grudniu 2013 roku Metallica przeszła do historii podczas niespotykanego koncertu który odbył się na Antarktydzie, uzyskując tym samym tytuł pierwszego zespołu, który zagrał koncerty na wszystkich siedmiu kontynentach w ciągu jednego roku i zapewniając sobie wpis do Księgi Rekordów Guinnessa.

Bilety

Przedsprzedaż biletów będzie dostępna dla Legacy Met Club i rozpocznie się 21 marca o 10:00 rano, a przedsprzedaż biletów dla wszystkich członków Fifth Members rozpocznie się tego samego dnia o godzinie 11:00.

Do ogólnej sprzedaży bilety w piątek, 24 marca o godzinie 10:00 na portalu LiveNation.pl.

comments powered by Disqus