Nocne zwiedzanie Kliniki Zabawek na Wesołej

fot. Agata Wnuk/LoveKraków.pl

Muzeum Zabawek tym razem zaprasza krakowian do nocnego zwiedzania swojej wystawy na Wesołej.

Każda z zabawek prezentowanych w dawnej sali biblioteki medycznej przy ul. Kopernika 15a skrywa niejedną tajemnicę. „Klinika zabawek” to wystawa opowiadająca o ich ludzkiej stronie – historiach, postaciach, emocjach i doświadczeniach.

Pod osłoną nocy

Teraz eksponaty pochodzące ze zbioru rodziny Sosenków będzie można zobaczyć w zupełnie innym świetle. Świetle latarki.

Muzeum Zabawek zaprasza mieszkańców do udziału w nocnym zwiedzaniu „Kliniki zabawek”. Spacer poprowadzi Katarzyna Sosenko, prezeska Fundacji Zbiorów Rodziny Sosenko.

– Zakradniemy się do „Kliniki zabawek” pod osłoną nocy i w świetle latarki podejrzymy naszych pacjentów. Sprawdzimy przy okazji, czy zabawki – gdy noc zapada – stoją grzecznie na półkach, czy może gdzieś się rozpierzchają – zachęcają do udziału w spacerze organizatorzy.

Oprowadzanie potrwa 60-75 minut. Początek o godz. 19.00.

Miejsce naprawy

W weekend 28 i 29 stycznia w „Klinice zabawek” odbędzie się pokaz naprawy historycznych eksponatów.

Marek Sosenko, twórca kolekcji, pokaże, w jaki sposób naprawia się stare zabawki – jakie narzędzia i materiały są do tego potrzebne. Opowie również o problemach związanych z naprawą i w jaki sposób można sobie z nimi poradzić.

– „Klinika zabawek” to miejsce naprawy. Są tu zabawki, które przeszły cały proces leczenia i dzisiaj zachwycają swoją urodą. Są takie, których nie da się przywrócić do świetności, ale nadal budzą uśmiech oraz te, które dopiero czekają w lecznicy na swoją kolej. Każda z nich ma osobną historię, którą warto opowiedzieć. Ten zbiór pokazuje, że warto naprawiać, nawet w sposób niedoskonały, i że warto zabawki przekazywać kolejnym pokoleniom – mówiła podczas otwarcia wystawy Katarzyna Sosenko.

Pokazy zaplanowano w sobotę o godz. 15.00 i w niedzielę w godz. 11.00 i 17.00.

Na wydarzenia obowiązują zapisy (kontakt@muzeumzabawek.krakow.pl). Koszt udziału to 20 zł dla osoby dorosłej, 10 zł dla dziecka. Wstęp dla całej rodziny kosztuje 40 zł (do 4 osób).

comments powered by Disqus