Ławeczka Wodeckiego do naprawy. Przestała grać przeboje artysty

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Multimedialna ławeczka Zbigniewa Wodeckiego przestała działać. Zablokowany przycisk nie pozwala na odtwarzanie piosenek artysty.

Ławeczka Zbigniewa Wodeckiego pojawiła się na Bulwarach Wiślanych, przy Powiślu 11. Wypoczywając na ławce, można posłuchać popularnych i lubianych utworów artysty.

Jednak jak informuje nasz Czytelnik, ławeczka od jakiegoś czasu przestała grać przeboje Wodeckiego.

– Zablokowany przycisk nie pozwala na włączanie piosenek krakowskiego piosenkarza, a z tyłu ktoś namalował małe graffiti, które jednak nie powinno się znajdować na ławce-pomniku. Pisałem już do Zarządu Zieleni i Krakowskiego Biura Festiwalowego, jednak minęło kilka tygodni, a obie usterki nie zostały nadal usunięte – informuje Czytelnik.

Ławeczka znów będzie grać

KBF odpowiada, że wie o sprawie i kroki w celu naprawy ławeczki zostały już podjęte.

– W grudniu, po informacji, którą otrzymaliśmy od mieszkańca Krakowa, razem z ZZM skontaktowaliśmy się z firmą, która może wymienić przycisk. Czekaliśmy na sprowadzenie niezbędnego elementu, który usprawni panel. Właśnie dotarł i jeszcze w tym tygodniu mamy nadzieję zakończyć naprawę. Tak że prawdopodobnie jeszcze w ten weekend ławeczka znów zagra przeboje Zbigniewa Wodeckiego – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Marta Szkudlarek z KBF.

Ławeczka Wodeckiego pojawiła się pod Wawelem 26 czerwca 2021 roku i dołączyła do miejsc upamiętniających artystę.

– Artystę, który mimo ogromnej rozpoznawalności przemierzał miasto wyłącznie pieszo. Nawet, jeśli trwało to znacznie dłużej niż zwykle, bo nieustannie zatrzymywali go jego fani. Dzisiaj spacery po Krakowie - z przystankami w miejscach takich, jak ławeczka na Powiślu - w piękny sposób o nim przypominają – głosił wpis na stronie Fundacji Zbigniewa Wodeckiego.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto