Nowe logo Muzeum Historycznego Miasta Krakowa budzi sporo emocji

Tak wygląda nowe logo MHK, a po zmianie nazwy - Muzeum Krakowa fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa od 1 marca 2019 roku oficjalnie zmienia nazwę na Muzeum Krakowa, co wiąże się ze zmianą dotychczasowego logo. Nowy projekt wzbudza sporo emocji wśród mieszkańców Krakowa.

Przed MHK czas wielkich zmian. Zmiana nazwy to jedno, nowe logo – to drugie. W środę miejska instytucja pochwaliła się na Facebooku swoją nową identyfikacją wizualną, odzwierciedlającą nową nazwę - Muzeum Krakowa. Komentarze pod postem są podzielone.

Za i przeciw

„Powywracane trójkąty”, „dwie wielkie bryły na cienkich nóżkach”, „to logo jest źle zaprojektowane”, „logo nijak nie pasuje do miasta i do funkcji muzeum”, „można było zrobić otwarty konkurs – byłby większy wybór”, „żadnego nawiązania do historii miasta”, „poprzednie o wiele trafniej niż nowe oddawało charakter tej instytucji i wizualnie było bardziej rozpoznawalne” – to niektóre z wpisów, które pojawiły się pod postem prezentującym nowe logo.

A mowa o tym projekcie:

Wśród negatywnych komentarzy nie zabrakło również pozytywnych: „Bardzo dobra zmiana. Nowe logo zwięzłe i spójne, ale z szacunkiem do tradycji” czy „bez dwóch zdań: fajniejsze”.

"Mieszkańcom zależy na muzeum"

Autorem nowego logo jest Wojciech Jodłowski, kierownik Pracowni Plastycznej Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

– Projekt wykonał w ramach swoich zawodowych obowiązków, nie otrzymał dodatkowego wynagrodzenia – informuje Wojciech Haczewski, rzecznik prasowy instytucji.

Dzięki temu muzeum nie poniosło żadnych kosztów. A jak instytucja odnosi się do nieprzychylnych komentarzy?

– Faktycznie, pod postem znalazło się sporo krytycznych głosów. Ale musze podkreślić, że otrzymujemy też wiele przychylnych opinii. Każda zmiana na początku zawsze budzi jakiś sprzeciw. Myślę, że po jakimś czasie, jak się opatrzy, to nowe logo się przyjmie. Ważne, że wszystko wzbudziło zainteresowanie. Pokazuje to jedną ważną rzecz: mieszkańcom zależy na Muzeum Historycznym Miasta Krakowa – podsumowuje Krzysztof Haczewski.

comments powered by Disqus