Od 2 listopada tramwaje nie dojadą do Bratysławskiej

Budowa nowego torowiska do Krowodrzy Górki fot. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Od 2 do 14 listopada tramwaje nie będą kursować na odcinku Dworzec Towarowy – Bratysławska. To ostatnie utrudnienia przed wznowieniem ruchu do pętli Krowodrza Górka. Linia zastępcza będzie kursować co trzy minuty.

W tym czasie likwidowana będzie tymczasowa przejazdówka tramwajowa przed ul. Bratysławską. ZDMK wykorzysta też moment zamknięcia i przeprowadzi dodatkowo wymianę ok. 75-metrowego odcinka mocno już zużytego torowiska od ul. Pielęgniarek w kierunku centrum miasta.

Zgodnie z planem, w połowie listopada, po usunięciu przejazdówki i remoncie torowiska, ruch tramwajowy będzie poprowadzony już po nowej infrastrukturze do przebudowanej pętli Krowodrza Górka.

Zmiany w rozkładach

Na czas zamknięcia ruchu tramwajowego uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa z dużą częstotliwością.

Linia 703 będzie kursować po dotychczasowej trasie: Krowodrza Górka – Krowoderskich Zuchów – Wybickiego – Doktora Twardego – Prądnicka – Al. Słowackiego – Warszawska – Kurniki – Dworzec Główny Zachód (powrót: Pawia). W kierunku Krowodrzy Górki zamiast tymczasowego przystanku Bratysławska 75 będzie funkcjonować przystanek Bratysławska 03 (na ul. Doktora Twardego, przed skrzyżowaniem z ul. Pielęgniarek). Przystanek początkowy Krowodrza Górka zostanie przeniesiony na ul. Krowoderskich Zuchów po wyjeździe z pętli (słupek 71). Linia będzie kursować z częstotliwością zwiększoną do 3 minut w dni powszednie w godzinach szczytu, co 4 minuty poza szczytem, co 6 minut w sobotę oraz co 7,5 minuty w niedzielę.

Informacje o pozostałych liniach tramwajowych i autobusowych można znaleźć TUTAJ.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały