Papu, trawka i bawka. Nocny market w Krakowie

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Nocna Zmiana wchodzi na krakowski rynek kulturowy z oryginalnym pomysłem. Organizatorzy zapraszają na wspólne noce pełne street food’owego jedzenia, rzemieślniczych napojów i dobrej muzyki.

Nocna Zmiana, czyli pierwszy krakowski nocny market ruszy w weekend 26 lipca. Zabawa każdorazowo trwać będzie trzy dni: piątek, sobota i niedziela. Impreza potrwa przez siedem kolejnych, letnich weekendów na tyłach Hali 100-lecia Cracovii.

Jedzenie, picie i zabawa

Wydarzenie to pierwszy tego typu nocny market w Krakowie. Impreza doczekała się już swoich edycji we Wrocławiu, Warszawie czy Katowicach, a teraz przyszedł czas na królewskie miasto. Krakowianie pokochali food trucki, dlatego polubią też Nocną Zmianę.

Organizatorzy zapewniają, że w trakcie tych siedmiu weekendów nie zabraknie dobrego jedzenia, którym promują swoje wydarzenie, oznaczając je hasztagiem „nocą nie tuczy”. Dodatkowo pełen wachlarz napojów rzemieślniczych.

Wystawcy

Takie wydarzenie to przede wszystkim goście, a więc spragnieni dobrej atmosfery krakowianie. Jednak Nocna Zmiana, pierwszy krakowski nocny market, to również pięć minut dla lokalnych restauratorów. Organizatorzy zachęcają, aby osoby chcące wystawić swoją restaurację zgłaszały się przez formularz kontaktowy.

Choć do pierwszego nocnego weekendu zostały jeszcze ponad dwa tygodnie to Nocna Zmiana już teraz szacuje, że w ogrodach przy ul. Focha 40 pojawi się przeszło dwa tysiące gości. Już teraz liczby robią ogromne wrażenie, a one nadal rosną.

Letnie weekendy

Pierwsza odsłona będzie miała miejsce w weekend 26–28 lipca. Kolejne odsłony zaplanowane są na trzy pierwsze weekendy sierpnia oraz trzy pierwsze września. Imprezy będą trwać trzy dni. W piątki od 16.00 do 2.00 w nocy, w soboty podobnie jak dzień wcześniej do drugiej ale od godziny 14.00, natomiast w niedziele od 13.00 do 23.00.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Zwierzyniec
comments powered by Disqus