Policja rozbiła egipsko-polski gang [VIDEO]

Policja rozbiła egipsko-polski gang działający na terenie Małopolski fot. CBŚP

Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło zorganizowaną grupę przestępcza, której członkowie są podejrzani o rozprowadzanie narkotyków na terenie Małopolski. Funkcjonariusze przejęli ponad 15 kg środków odurzających i psychotropowych.

Śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej prowadzone jest przez policjantów z CBŚP w Krakowie, pod nadzorem małopolskiej prokuratury krajowej. Trzon rozbitej grupy przestępczej stanowili obywatele Egiptu, legalnie przebywający na terenie Polski, którzy współpracowali z mieszkańcami Krakowa i Podhala. Terenem ich działania było województwo małopolskie.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci CBŚP w lipcu 2020 roku zatrzymali 8 osób. W przeszukaniach uczestniczyli także przewodnicy z psami służbowymi z KMP Kraków. – O sprawie tej informujemy dopiero teraz, ponieważ poszukiwany kolejny podejrzany został aktualnie zatrzymany w Edynburgu na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania – informują funkcjonariusze CBŚP.

Zatrzymany obywatel Egiptu obecnie oczekuje na przetransportowanie do Polski.

400 tys. zł w narkotykach

Podczas akcji przeprowadzonej na terenie woj. małopolskiego, zabezpieczono 2,5 kg narkotyków syntetycznych, w tym mefedronu i 4-CMC, blisko 10 kilogramów marihuany i ponad 3 kilogramy haszyszu. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to około 400 tys. zł. Zabezpieczono też mienie podejrzanych o wartości przekraczającej 590 tysięcy złotych. Ponadto w mieszkaniu u jednego z podejrzanych policjanci znaleźli i zabezpieczyli broń palną.

Małopolski prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i popełnienia przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Jednemu z podejrzanych przedstawiono także zarzuty o charakterze korupcyjnym związane z umożliwieniem przeprowadzenia przeglądu rejestracyjnego pojazdu bez jego faktycznego badania.

Czyny zarzucane podejrzanym zagrożone są karą do 12 lat pozbawienia wolności. Na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Krakowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego wobec 6 podejrzanych.