Policjanci na bazarze. Znaleźli dziwne paczki

fot. Julia Ślósarczyk

Krakowscy policjanci na jednym z placów targowych zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w samochodzie ukrywali nielegalny tytoń i papierosy bez odpowiednich oznaczeń akcyzowych.

W zeszłą środę funkcjonariusze policji udali się na baza w północnej części Krakowa, gdzie według posiadanych informacji miały znajdować się dwie osoby posiadające nielegalne wyroby tytoniowe.

– W trakcie obchodu placu kryminalni zauważyli dwóch nerwowo zachowujących się mężczyzn, którzy z zaparkowanego auta wyjmowali podejrzane pakunki. Funkcjonariusze natychmiast wylegitymowali 36-latka i 46-latka oraz sprawdzili zawartość pakunków – mówi Piotr Szpiech, rzecznik prasowy komendy miejskiej.

Jak się okazało, znajdował się w nich nielegalny tytoń oraz papierosy nieposiadające odpowiednich oznaczeń akcyzowych. Policjanci zabezpieczyli dziewięć kilogramów krajanki tytoniowej i blisko 1300 paczek nielegalnych papierosów.

– Gdyby towar trafił na rynek, uszczuplenie skarbu państwa z tytułu niezapłaconego podatku wyniosłoby ponad 40 tysięcy złotych. Mężczyźni odpowiedzą za naruszenie przepisów karano skarbowych, za co grozić im może wysoka kara grzywny, pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie – informuje Szpiech.

comments powered by Disqus