Pościg za złodziejem damskiej torebki zakończony sukcesem

Zdjęcie poglądowe fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Funkcjonariusze ruszyli dziś w pościg za młodym mężczyzną, który ukradł ze sklepu markową, damską torebkę z perfumami. Złodziej został zatrzymany na wysokości Teatru Słowackiego.

O zdarzeniu zaalarmował strażników miejskich policjant w cywilu, który podbiegł do jadącego ul. Pawią radiowozu i wskazał młodego mężczyznę, uciekającego w stronę przejścia podziemnego. Chłopak miał przed chwilą dopuścić się kradzieży.

– Początkowo strażnicy i policjant próbowali radiowozem dogonić uciekiniera, ale gdy ten zniknął w przejściu podziemnym, rozdzielili się. Jeden ze strażników wraz z policjantem pobiegli za nim, natomiast kierujący radiowozem, używając sygnałów pojazdu uprzywilejowanego, przejechał na drugą stronę przejścia, by przeciąć mu drogę – relacjonuje straż miejska.

Gdy złodziej wybiegł na Planty, zobaczył radiowóz i porzucił torbę. Następnie zaczął uciekać w stronę ul. św. Krzyża. Ostatecznie został pojmany na wysokości Teatru Słowackiego i przekazany w ręce policji.

– Torebka oraz ujawnione w niej perfumy, wstępnie wycenione na ponad 2 tys. złotych, posłużą jako dowód w sprawie – informują strażnicy.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto