Przy ICE powstaje Skwer Kongresowy [ZDJĘCIA]

Budowa Skweru Kongresowego fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Przy ul. Monte Cassino, między Centrum Kongresowym ICE Kraków a hotelem park inn rozpoczęły się prace przy utworzeniu Skweru Kongresowego.

Krakowskie Biuro Festiwalowe na razie nie podaje szczegółów co do tego, jak skwer będzie wyglądał. Dokładne informacje mają zostać podane w najbliższych tygodniach. To wspólna inicjatywa KBF oraz Zarządu Zieleni Miejskiej.

– Prace nad koncepcją trwały prawie rok, a inicjatywa ma związek z 5. rocznicą funkcjonowania Centrum Kongresowego ICE Kraków – mówi Michał Zalewski, rzecznik prasowy KBF, które jest operatorem obiektu. – Razem z ZZM nie odsłaniamy jeszcze wszystkich kart. Już wkrótce będziemy podawać więcej szczegółów, lecz już teraz mogę zdradzić, że Skwer jest związany z innym naszym wspólnym projektem, czyli pierwszą na świecie Aleją Kongresową. – dodaje Zalewski.

Inicjatywa, którą wspólnie podjęły dwie miejskie jednostki, ma na celu upamiętnianie ważnych kongresów, obywających się w ICE Kraków w ciągu ostatnich kilku lat. To dlatego wzdłuż ulicy Monte Cassino w obecności organizatorów imprez sadzone są kolejne drzewa. Obecnie jest ich już ponad 20.

W lipcowym komunikacie miasto chwaliło się, że tegoroczny kalendarz centrum kongresowego wypełniony jest maksymalnie. Tylko w pierwszym półroczu w ICE Kraków odbyły się 22 konferencje i kongresy, 41 wydarzeń kulturalno-społecznych oraz 7 wydarzeń komercyjno-korporacyjnych, w których wzięło udział łącznie 119500 uczestników.

Jak mówi Zalewski, poza uczestnikami konferencji, ze Skweru Kongresowego będą mogli także korzystać mieszkańcy. Oficjalne otwarcie jest zaplanowane na październik.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
comments powered by Disqus