Scena pełna różnorodności. Rusza wakacyjny muzyczny NH FEST

Zdjęcie ilustracyjne fot. Afera-Studio
– W naszych letnich propozycjach nikogo nie pomijamy. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – mówi dla LoveKraków.pl Zbgniew Grzyb, dyrektor Nowohuckiego Centrum Kultury.

NH FEST to propozycja Nowohuckiego Centrum Kultury dla wszystkich tych, którzy zamierzają wakacje spędzać w Krakowie i okolicach. Sześć spektakli w ramach festiwalu Krakowskie Miniatury Teatralne, noc jazzu, koncerty na scenie plenerowej, Krakowski Festiwal Tańca, Międzynarodowe Triennale Grafiki rozsiane po wszystkich galeriach, rodzinny piknik muzyczny, kuratorskie oprowadzania po wystawie i Festiwal Muzyki Polskiej.

Jak mówi dyrektor NCK-u, NH FEST to idealna okazja, by spędzić czas z całą rodziną w pięknym otoczeniu, posłuchać muzyki na żywo w wykonaniu znakomitej orkiestry, odpocząć i zrelaksować się na łonie natury i wspólnie pobawić się i wziąć udział w konkursach.

Bogata i różnorodna oferta

Już 30 czerwca odbędzie się Rodzinny Piknik Muzyczny pod NCK. Będzie można usłyszeć utwory Chopina, Bacha, Gershwina, Pucciniego, Komedy, Zauchy, Wodeckiego czy Bellona w wykonaniu Sinfonietty Cracovia. Orkiestra zaprezentuje się w niecodziennym wydaniu, łącząc klasykę z nutą swobody i zabawy.

Na miejscu będzie można rozłożyć kocyki, zrelaksować się na trawie i skorzystać z pysznego jedzenia i napojów z food trucków. Dla najmłodszych przygotowano gry i zabawy, a dla całej rodziny konkursy z nagrodami.

Program NH FEST scena letnia 2024:

21 lipca (niedziela), godz. 18:00, scena plenerowa NCK - CHVOST.

Paulina Bisztyga i Paweł Pruski w projekcie CHVOST odkrywają na nowo zapomniane ludowe pieśni, nadając im nowe, niepowtarzalne brzmienie. Szczególną uwagę zwracają na historie kobiet, które w muzyce odnajdywały ucieczkę od codziennych trosk.

28 lipca (niedziela), godz. 18:00, scena plenerowa NCK - KONCERT DLA WOJTKA BELLONA.

Koncert poświęcony pamięci Wojciecha Bellona, wybitnego pieśniarza, poety i kompozytora. Wystąpią m.in.: Tomek Wachnowski, Oleg Dyyak i Ania Dyyak. Koncert poprowadzi Zbigniew Grzyb, dyrektor NCK.

4 sierpnia (niedziela), godz. 18:00, scena plenerowa NCK - SŁAWEK WIERZCHOLSKI – NOCNA ZMIANA BLUESA.

Sławek Wierzcholski i jego zespół zaprezentują mieszankę bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Usłyszymy znane przeboje, takie jak "Szósta zero dwie" czy "Chory na bluesa".

25 sierpnia (niedziela), godz. 18:00, scena plenerowa NCK - DZIEŃ DOBRY.

Bielski zespół "Dzień Dobry" zaprosi na muzyczną podróż przez piosenkę poetycką. Usłyszymy utwory Młynarskiego, Osieckiej i Grechuty, a także autorskie piosenki zespołu.

Szczegółowy program NH FEST dostępny jest TUTAJ.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta