Tramwaje z Kurdwanowa i Borku Fałęckiego pojadą inaczej

Pętla na Kurdwanowie

Pod koniec czerwca mieszkańcy Kurdwanowa nie będą mogli korzystać z tramwajów. Na kilka dni zostanie wyłączony z użytkowania odcinek torów między pętlą na Kurdwanowie a skrzyżowaniem ulicy Nowosądeckiej z Wielicką. Reorganizacja komunikacji miejskiej związana jest z budową Trasy Łagiewnickiej.

– Tramwaje nie będą kursować zaledwie przez kilka dni. W tym czasie wykonawca zbuduje przejazdówkę przy pętli tramwajowej, aby później można było utrzymać ruch tramwajowy – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Krzysztof Migdał, członek zarządu spółki Trasa Łagiewnicka.

Przedstawiciel jednostki tłumaczy, że przez dwa miesiące, od początku wakacji do końca sierpnia, na Kurdwanów będą dojeżdżać dwukierunkowe tramwaje. – Chcieliśmy utrzymać komunikację tramwajową, aby uniknąć skierowania tam zastępczej komunikacji autobusowej, która byłaby mniej wygodna dla mieszkańców południowych dzielnic Krakowa – podkreśla Migdał.

Zmiany w Borku Fałęckim

Zmiany czekają także na pasażerów jeżdżących z Borku Fałęckiego do Łagiewnik. Tam firma Budimex również wykona przejazdówkę. Ruch tramwajów ma się odbywać po jednym torze. Utrudnienia mają potrwać przez jeden wakacyjny miesiąc.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Łagiewniki-Borek Fałęcki Podgórze Duchackie
comments powered by Disqus