Weekend w pigułce (18 – 20 września)

W ten weekend jesienna odsłona Kiermashu fot. mat.prasowe Kiermashu

Kiermash, kino samochodowe a może sąsiedzki piknik filmowy? Sprawdźcie, gdzie warto wybrać się w ten weekend.

W muzeum i wersji online. Kiermash powraca

Już w ten weekend odbędzie się jesienna edycja Kiermashu. Wydarzenie odbędzie się zarówno w Muzeum Inżynierii Miejskiej (sobota-niedziela w godz. 11.00 – 18.00), jak i online. LoveKraków.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Szczegóły >>> Kiermash powraca w wielkim stylu

„Ludwiczek” w Domu Machin

W ten piątek Teatr Słowackiego zaprasza na premierę spektaklu „Ludwiczek” w reż. Daniela Malchara i Rafała Szumskiego. Przedstawienie to opowieść o kompozytorze Ludwigu van Beethovenie, która jest prawdziwą muzyczną ucztą. Kolejne spektakle: 19, 20, 22 września 2020 roku. Szczegóły na oficjalnej stronie teatru.

Zajrzyj do Huty

W piątek rozpoczyna się kolejna edycja „Zajrzyj do Huty”. Wydarzenie potrwa przez cały weekend, a na liście miejsc, które możecie odwiedzić, znalazły się m.in. dworek Matejki w Krzesławicach, klasztor w Sanktuarium Krzyża Świętego, Podziemna Nowa Huta. Sporo ciekawych propozycji przygotowały również Muzeum Nowej Huty i Nowohuckie Centrum Kultury.

– Przez trzy dni, zupełnie na luzie, niespiesznie i przede wszystkim z profesjonalnymi przewodnikami będziecie mogli poznać historię i dziedzictwo Nowej Huty. Przed wami kilka dni pełnych warsztatów, spacerów, wykładów i debat. Otworzymy dla Was niedostępne na co dzień miejsca. Odtajnimy sekrety sprzed wieków, skrywane przez dworki i pałace z obrzeży Nowej Huty. Pasjonaci Nowej Huty przedstawią Wam „swoją” dzielnicę – zachęca do udziału Kinga Śliwa z Muzeum Krakowa.

Na poszczególne wydarzenia obowiązują zapisy. Szczegóły dostępne TUTAJ.

Pożegnanie z ZetPeTe

Coś się kończy, a coś się zaczyna…  To już koniec klubu ZetPeTe działającego do tej pory w kompleksie przy Dolnych Młynów. W piątek o 23.00 rozpocznie się pożegnalna impreza, podczas której ostatnie sety zagrają Shandrill, BUA, CooL Bid, Ginee, Gruesome, MR FLOPPY i Protest. Wstęp: 20 zł. Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.

Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego online

Tym razem Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego przenoszą się do świata wirtualnego. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Brzmi dobrze” i jest poświęcona muzyce. Dzięki filmowym opowieściom odwiedzimy 12 niezwykłych miejsc, m.in. Stary Teatr, Pałac pod Baranami czy Kryptę Zasłużonych na Skałce.

Szczegółowe informacje >>> Brzmi dobrze. Małopolskie Dni Dziedzictwa online

Off Camera zaprasza do kina samochodowego

Trwa kolejna edycja festiwalu Off Camera. Organizatorzy zapraszają widzów do kina samochodowego, które działa przy stadionie Wisły Kraków na parkingu medialnym. W sobotę, 19 września, zobaczymy film „Obywatel Jones”. Start o 20.00. Wstęp jest bezpłatny, ale konieczna jest mailowa rezerwacja (rezerwacja@offcamera.pl).

Poczuj Kraków. Muzeomania 2020

Muzeum Krakowa zaprasza na spacery edukacyjne w ramach Muzeomanii 2020. Już w sobotę, 19 września zaplanowano spacer pod hasłem „Przyjaźń”, który poprowadzi Grzegorz Szymanowski (nauczyciel, przewodnik, miłośnik Krakowa). Podczas wycieczki poznamy historię przyjaźni Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza czy Dagny i Stanisława Przybyszewskich. Początek o 12.00 (miejsce zbiórki: Barbakan).

Bilety do nabycia w oddziale, przy którym rozpoczyna się dany spacer lub w Centrum Obsługi Zwiedzających. Cena 10 zł. Obowiązuje rezerwacja miejsc. Szczegóły na stronie Muzeum Krakowa.

Podgórze kręci, czyli Sąsiedzki Piknik Filmowy

Nie macie planów na sobotnie popołudnie? O 16.00 na Plantach im. Floriana Nowackiego rozpocznie się Sąsiedzki Piknik Filmowy „Podgórze kręci”. W programie gry, zabawy, pokazy podgórskich filmów, plebiscyt publiczności na najlepszy film. O 19.00 rozpocznie się koncert jazzowy grupy ONEJO. Pamiętajcie o zabraniu maseczek.

Tęczowa jesień w Kinie Pod Baranami

Kino Pod Baranami zaprasza na coroczny LGBT Film Festival. To największe w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie kulturalne prezentujące kinematografię LGBT+.

Na ekranach kina zaprezentowanych zostanie dwanaście wyjątkowych produkcji, ujmujących w filmowe ramy rozmaite doświadczenia queerowych społeczności. Program dostępny TUTAJ.

comments powered by Disqus