Zakrzówek. Baseny w przyszłym roku, ale otwarcie parku już za miesiąc

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
– Najważniejszym powodem braku możliwości otwarcia kąpieliska w Zakrzówku w tym sezonie jest nieukończenie prac w takim stopniu, aby można było wpuścić mieszkańców na kąpielisko. Wiąże się to z przedłużającym się terminem przyłącza prądowego, jak i realizacji budynku wejściowego, gdzie znajdują się toalety. Również prace na samym kąpielisku wymagają poprawek – mówi Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej dla krakow.pl.
W trakcie kontroli inwestycji okazało się, że najpłytszy z basenów, który ma być przeznaczony dla dzieci jest za głęboki o 1 cm. Przepisy są jednoznaczne: basen dla najmłodszych może mieć maksymalnie 40 cm głębokości.

– Zobowiązaliśmy wykonawcę do tego, żeby poprawił jedną z niecek basenowych – dodaje Kempf. I zaznacza, że w związku z zaistniałymi okolicznościami Zarząd Zieleni Miejskiej nie zdąży całościowo zgłosić odbioru kąpieliska do nadzoru budowlanego w trwającym sezonie wakacyjnym. – Baseny na Zakrzówku będą dostępne dla krakowian i turystów w przyszłym roku – zaznacza dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

Równocześnie na ukończeniu są prace w parku Zakrzówek, otaczającym zbiornik wodny. Wkrótce do nadzoru budowlanego w procedurze odbiorowej zostanie zgłoszona część parkowa, w ramach której powstały alejki i mała architektura. Dzięki udostępnieniu tych terenów mieszkańcy – prawdopodobnie jeszcze w sierpniu – będą mogli spacerować, biegać i aktywnie wypoczywać na łonie natury.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki